F-100D,Monogram,1/48

Previous topic - Next topic

Miha

Pozdrav   društvo,

Pošto me moj drug Neša "kritikovao"na neaktivnosti :deadhorse,a ja njegovu reč uvažavam(jednom,davno,zamalo stan zapalio :lol),savladao sam taj Photobucket i evo par slika,tek da vidim da li fercera i da li je kurs bio uspešan.

Evo F-100D iz moje "radionice",stari Monogram,svi paneli gravirani,solidno uklapanje za maketu te starosti,sve ostalo je...Staza slonova.

Pozzzz





sezan

#1
Lepo to izgleda..samo nisi savladao fotobucket a i fotografiju!Doduse i ja kuburim  :uaaa ...!Sve u svemu dobar F-100..mocan!

Evo ispravljam se!Svaka cast!   :cheers
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

Miha

Pogledaj novu temu,mislim da sad radi :super

AEROPOXY

Drugarska kritika funkcionise, eto tebe sa slikama.
A odlicne su, Supersejbr-Superishka a Suhoj, posebna prica.

dragan_mig31

odlcian super sejbr :) svaka cast.ovo je nesto sto ne vidjamo svaki dan.

Hawkeye

Navijam za egoztiku,prvi put vidim ovo avionce uradjeno i to odlicno  :bravo !

'Уживај младићу за младости своје!'

Miha

He,he,ja uglavnom egzotiku i radim,biće još slika,npr.Viggen,Su15TM,....može? :super

mikoyan

Odlican Super Sabre. 5+. Pozz

Ove slike su me setile na prizor koji sam zatekao, kada sam na poseti kod školskog druga upao u sobu njegovog strica koja je bila krcata ovakvim maketama; sve 1:48 Monogram jetovi, farbani četkom ali majstorski (barem mi se tada tako činilo).
Redko viđeno i veoma uverljivo.

Josip

flanker

Super sabre-5, fotografije-2...
Lepo je što nije matiran, čini mi se da je to ispravan pristup  :cheers
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

Sandman

fin rad, samo jedan komentar vezan za repni deo - kod izrabljenijih primeraka F-100 je jako izrazena bila boja sagorelog metala na repnom delu trupa - izmedju vertikalca i horizontalaca - tu je metal bio u svim mogucim bojama koje su posledica zagrevanja i hladjenja tog dela trupa - od plavichaste do braonkaste nijanse - evo recimo ovako neshto:



no, ako si zeleo da predstavish nov avion onda je sve na mestu ;)

u svakom sluchaju, lep rad podjednako lepog aviona - ima neke chari u toj "century" seriji americhkih mlaznih aviona... :)

Miha

#11
Fala na pozitivnoj kritici. :cheersŠta da kažem,bojao sam se da ne preteram,zato je tako malo osenčen zadnji deo.

Ajd molim te,obnovi taj link za štelovanje Photobucketa,jbg,isključio sam onu Images Link Back To Album džudžu ali i dalje ne fercera "otvara odma' i celu sliku"

Reaper

Krasan rad.... i pohvale za hrabrost, sto si se odlucio za metalnog, posebice kad uzmes u obzir urezivanje panela i svu muku oko sastavljanja.....

Odlicno!

Boki

Odličan rad :super . Lepo je primetio Sandman. Ovo je super prilika za nijansirenje panela na repu. :cheers
Inače, i sam avion je jako lep. :pilot :pilot

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

Dule