L-39ZA Albatros,MPM,1/48

Previous topic - Next topic

Miha

Lepa maketica,šort ran sa nešto rezina u kutiji(točkovi,instrument table,izduvnik...),vakuumski poklopac kabine x2(debela folija).



dragan_mig31

bas lepo.odlicno izgelda.i mene ceka jedan ovakav ali u 72.

Profa

di mi se deo onaj moj KP od pre šurnajs' godina ???
Lepa ova spravica :bravo, samo malko povelička za moj ukus... :zvizduc
Bogu fala što sam Lala! :)

AEROPOXY

Tako to radi "Banatska" skola,  bravo.

Miha

Im'o sam i ja KP pre dva'es godina i više,tad sam pravio What if iračkog.

Vrlo lepa maketica,fini tanki paneli,nitne,fini dekali...Pravo zadovoljstvo u maketarenju.

Fala za lepe reči momci:cheers,pozdrav za mog zemljaka Nešu :cheers

sezan

#5
Odlican!Svaka cast za trud!Lepa masina nema sta!



"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

Hawkeye

E najzad da vidim maketu i ovag aviona  :bravo !

'Уживај младићу за младости своје!'

Iwtcha


bungynik

E sve mi je jasno, ali kako ne mozes da ufokusiras digitalca, to mi ne ide u glavu... :think :headbang :rtfm
Ajde jedan savetr ako je do toga, probaj da slikas bez ikakvog zuma, jer se kod idiot sa pomecanjem zuma, povecava fokusna daljina. Bolje idi zoom-out pa se priblizi i slikaj, nego da zumiras pa da ne mozes da fokusiras. Pretpostavljam da je problem u tome, a to je greska 90% pocetnika sa aparatom. Ako ti blizina tela pravi senku, iskoristi neke (ne jednu nikako) pokretne lampe za osvetljenje. Ovo sto predlazu na vecini mesta da slikas na beloj podlozi je greska, i to velika izuzev ako neznas ili ne kompenzujes EV u plus. Svi fotogrfski svetlomeri su kalibrisani da mere reflektovano svetlo sa 18% sive povrsine. Dakle velika bela povrsina moze da izazove podeksponiranje objekta ispred nje. Steta da ovako lepi avioni nisu propraceni bar prosecnim fotografijama.


Pozz!

Boki

Lepo urađena lepa maketa lepog aviona. Pa 'di ćeš bolje ;) . Svaka čast za rad. :cheers

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.