MiG-21 bis 1/48 RV SRJ 1998 godina, Ponikve/ Užice

Previous topic - Next topic

Patriota

Evo momci, moj MiG-21 bis u 1/48 od Academy-a.

Maketu sam uradio 1998 godine i predstavlja avion lociran na Ponikvama kod Užica (moj grad  :mjetal).
To je bila jedna od prvih većih maketa koje sam pravio i među prvima kao takva. Znam da na forumu postoje genijalni maketari iz oblasti avijacije i da je prilično prost rad. Moram da napomenem da tada nisam imao ni adekvatan pribor pri ruci, znači najosnovnije, a o dekalima da ni ne pričam. Nedostajalo mi je pre svega iskustva u izradi. Zato sam pokušao da zastavu i rondele odradim pomoću sopstvenih šablona, pošto tada još nisu postojali dekali za RV SRJ u 1/48. Brojeve nisam ni postavljao iz već pomenutih razloga. Šta je tu je, ali kompenzovaću to sa još jednim radom iz oblasti oklopne tehnike, tako da se nadam da mi nećete mnogo zameriti ove početne greške iz davnih devedesetih.  :caooo

      
   


Boki

Još jedan MiG-21! E, definitivno ću i ja da napravim jednog, samo da završim ovih ... nekoliko :zvizduc ... započetih maketica :D .
Izuzev par "nedostataka" (par negitovanih pukotina i stencili) ovo uopšte nije tako loša maketa kao što si je opisao.
Ako moj prvenac u 48-ici bude ovakav, biću prilično zadovoljan ;) . :cheers

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

Hawkeye

Uz takvo snalazenje mora ti se odati priznanje na ovako uradjenoj maketi  :super !

'Уживај младићу за младости своје!'

Vladimir

Ono sto si napisao o problema u izradi MIG-a i nije tako los mada bi lepse ispao onaj PfM sto si mi trebao prodati ;) ;) ;) ;)
Ф89 НС


milogor_strashni