Ye-155R-1

Previous topic - Next topic

Jan66

Kao što naslov kaže, pokušao sam napraviti, ( pogledaj: http://www.maketarstvo.net/forum/viewtopic.php?t=16313 ), prvi prototip Miga-25 koji je poletio. U pitanju je bila izvidnička verzija koja se baš nije proslavila letnim karakteristikama, ali je poslužila kao platforma za dalje modernizacije istoga.
Odlučio sam napraviti ovaj avion, jer izgleda kao nešto što su napravili Klingonci zar ne?
Kao osnova makete poslužio mi je Hasegavin kit koji je jedno od največih smeća koje sam u životu vidio, ali bar sam uživao dok sam ga rezao i prekrajao  :wink:
Rezultat je pred vama, pa vi ocijenite.
Svjestan sam da ima dosta grešaka i nije ispao baš kako sam se nadao, ali ja bih maketu ocijenio, sa mogućih od 1 do 5, sa tri plus.....(ipak je volim, kad je moja...)







Sandman

bez obzira na greshke lepo je videti ovakvu egzotiku...ipak nije uvek lako odraditi prepravke...

broj na nosu je malo veci nego bi trebao ali je pogodjen oblik i mesto...

svidja mi se izandjali finish na oplati, jedino shto je na fotkama ovaj prototip bio u boji metala?  :-\


dusko

 :o :o Svaka cast kolega meni je prelep.

sezan

Odlican! Lepo si ga uradio!  :cheers
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

Hawkeye

Nikad pre cuo i video ovo,ali mi se svidja :) !

'Уживај младићу за младости своје!'

Jan66

Quote from: Sandman on 31-10-2010, 16:37:57
bez obzira na greshke lepo je videti ovakvu egzotiku...ipak nije uvek lako odraditi prepravke...

broj na nosu je malo veci nego bi trebao ali je pogodjen oblik i mesto...

svidja mi se izandjali finish na oplati, jedino shto je na fotkama ovaj prototip bio u boji metala?  :-\



:) I ja sam mislio da je bio u NMF, dok nisam pročitao u knjizi: "Mig-25 "Foxbat", Mig-31 "Foxhound" Russia's Defensive Front Line" od Yefima Gordona, da je u stvari bio svijetlo siv.
Na dostupnim ušminkanim fotkama prije testova stvarno izgleda NMF. No to je vjerojatno do starog filma i osvjetljenja...

Boki

Ne samo da si pokušao, već si i uspeo. Izgleda odlično :super . Neobičan avion, ali jako lepo izgleda. :)

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

Goran A.

Prikazi nam stajni trap malo blize, vidim da tu ima svasta. Dopada mi se maketa, odajem priznanje trudu!

NecaRamone

Okacen je gore link, potpuna samogradnja.
Mnogo dobro izgleda ;)
Boja izgleda super, i maketa sama izgleda super, sad sta je netacno i tako dalje, vidi se da ste uradili koliko i sta moze, i sve to izgleda super ;) ;)

Svaka cast.

Jan66

Quote from: AG02 on 31-10-2010, 22:46:15
Prikazi nam stajni trap malo blize, vidim da tu ima svasta. Dopada mi se maketa, odajem priznanje trudu!


Drago mi je da vam se svima sviđa  :D

Patriota

Fenomenalno kolega. Ti od smeća uradi pravo umetničko delo. To ja nazivam savršenom reciklažom.  :bravo :bravo :bravo