F-15C 1/72 Hobby Boss

Previous topic - Next topic

Suhoj

I jos jedna zavrsena maketa
U pitanju je F-15C 33rdTFW, 58th TFS, USAF.
Maketa odlicna za sklapanje, bas se fino uklapa, ali oskudna nazalost u detaljima.
Detalji kutija stajnog trapa su stvarno ocajni ovo drugo jos ajd ajd.
U svakom slcaju evo slika, bojeno je sa Light ghost gray i Dark gull gray.





sezan

Jako lepo!Suptilan generalno! Iako mi je mrzak aparat ,bas si ga dobro uradio i bas se dojma..!Odlican!  :cheers
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

dragan_mig31

lepo izgleda.mozda si umesto dark gull gray mozda trebao da uzmes dark ghost gray jer je to ispravna nijansa za ovu kamuflazu.

PELE

Fenomenalna 15-ica, svaka cast!  :cheers


Pozz

Suhoj

Quote from: dragan_mig31 on 03-11-2010, 23:27:12
lepo izgleda.mozda si umesto dark gull gray mozda trebao da uzmes dark ghost gray jer je to ispravna nijansa za ovu kamuflazu.
Hvala
Kamuflazu sam svesno ovako farbao i kao sto znas ima razlicitih petnaestica.
A nije DGG sigurno ispravna jer evo F-18 koji sam radio sa LGG i DGG pa uoci kolko je minimalna razlika izmedju boja, skoro se ni ne primecuje.
http://i425.photobucket.com/albums/pp340/ognjen913/IMG_4516.jpg

Sandman

Quote from: dragan_mig31 on 03-11-2010, 23:27:12
lepo izgleda.mozda si umesto dark gull gray mozda trebao da uzmes dark ghost gray jer je to ispravna nijansa za ovu kamuflazu.

To u sluchaju da je shema Compass Ghost shema iz 1973. godine - Dark Ghost Grey + Light Ghost Grey



A postoji i Mod Eagle shema iz 1989. godine - Dark Gull Grey (tj. neshto slichno njoj) FS36176 + FS36251 Aggressor Grey



Pitanje je samo iz kog perioda datira ovaj konkretni aparat...

U svakom sluchaju jako je lepo ofarban ovaj Eagle, a posebno mi se svidjaju metalne povrshine izduvnika - koje si boje koristio za nijansiranje izduvnika?

flanker

Ovako deluje lepo, mada me čudi da nova maketa ima loše detalje. Ispada da su bolji stari Academy i Hasegawa.
Što se tiče tamnije sive tu je vrlo čudan izbor i DGhostG jer na nekim primercima se jasno vidi da nema one plavičaste nijanse karakteristične za tu boju.
Kako bi bilo da mu nakačiš i full naoružanje, nemo' si lenj bre... :deadhorse
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

Suhoj

@sandman
Da, ovaj predstavlja avion iz 1991. godine. Pustinjska oluja.
Boja je zapravo samo jedna, MM-ova Silver, a onda sam sa Tamiya C setom i pigmentima dalje prljao i nijansirao.

@flanker
Nakacio bi rado naoruzanje da sam dobio uz maketu  :P
U kutiji nema nista od naoruzanja.
A i sad sam se zurio da zavrsim za takmicenje, mozda budem kasnije jos naknadno nabavio neke rakete pa uradio i okacio.

flanker

Nema naoružanje?! kukuuu gde ga nađe takvog?
Vidim i izduvi su Eagle feather kao na izraelskom F-15i, jel to opcija ili moranje?
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

Suhoj

@flanker
Mozes da predposatvis...moranje  ;D
Ma ja sam se menjao za tu maketu, na prvi pogledj izgledala odlicno al eto i nije bas bog zna sta, jedina pozitivna strana je sto je bas jednostavna za rad, nema mnogo gitovanja al detalji su losi.
Dobro da nisam slikao kutije trapa to je zivi ocaj  ;D

Goran A.

Sasvim pristojan F-15, deluje dosta dobro obzirom na manjak detalja. Uz neki naknadni podves bice jos bolji ali i ne mora.

dragan_mig31

ma ne brini uopste :) ona mod eagle shema vise vuce na plavo ali to je sve stvar nijanse.tako da nisi pogresio uopste sto si ovako ofarbao.sledeci put uzmi academijev f-15C.to je lepa maketa a jeftina.ima puno vise detalja u kutiji a ne kosta vise od 10 eura.


Hawkeye

Ti bas bio vredan  :super ,svidja mi se maketa kako je uradjena!

'Уживај младићу за младости своје!'

mikoyan

Odlicno je ispala maketa. Svaka cast!