Mobilisana Elektra

Previous topic - Next topic

anki

U pitanju je maketa Aeroputove Lockheed Electra koja je mobilisana u transportnu grupu VVKJ neposredno pred rat i na brzinu prefarbana u kamuflazne boje. Ova konkretna masina je pocetkom aprila 1941. preko Istambula odvezla delegaciju u Moskvu i do kapitulacije se nije vratila u zemlju nego je preko Grcke preletela u severnu Afriku gde je u RAF letela do havarije krajem 1941.

Maketa zavrsena pre mesec dana. Special Hobby u 1/72, short run sa rezinom, vakumskim staklom kokpita i LH dekalima. Maketa cetkarena sa Revel 82 i 68, a dole je Dupli Color auto lak srebrni.  Reklamacije za farbu ne primam jer je farbar 1941. radio na brzinu i bez prajmera pa je ispalo ovako - salu na stranu, bio je pravi izazov napraviti bojenje da izgleda ne cipovano nego lose naneto na srebrnu podlogu. Nadam se da sam uspeo da ovo postignem.

Tipican ceski short run sa dosta problema u uklapanju. Posebno mi nije jasno zasto su putnicki prozori radjeni od providnog stirena a od kokpita vakumski u komadu sa plafonom. Ovakav rasklop kokpita dao je gomilu problema oko uklapanja i morala je da se napravi unutrasnja struktura koja ce drzati vakuform deo. Sve u svemu jos jedna od onih situacija kad neama izbora ako zelite ovaj avion u 1/72.




ubermagog

Svaka čast za ovo, retka 'tica  ;)
Poznato mi je kakva je maketa, vrlo stari MPM.

Mislim da si možda mogao da "propustiš" malo više srebne proz kamuflažu - ali u svakom slučaju moj naklon za izbor i razradu teme  :super

Boki

Nisam znao tu priču o jugoslovenskoj Elektri. Hvala. :pilot
Maketa ti je odlična, naročito obzirom na gomilu problema koje si imao sa njom. Mislim da ti je efekat "farbanja na brzinu" uspeo. :super

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

Dada

Ti se bas razbacao veceras :D
Svaka cast, farbanjac odlican, poznato mi je kakva je maketa u startu, ali si je izvukao vise nego dobro, sta vise za primer.
Hehe, uskoro ce ti ponestati JKRV tematike ako nastavis ovim tempom :D

Biba Struja

Jako interesantno. Četkarena kamuflaža je pogodjena 100% u razmeri.
Lepo si obišao oko registracije

Hawkeye

Odlicno si odradio prefarbavanje :) !

'Уживај младићу за младости своје!'

mrkva

Anki tvoji radovi su odlicni i sto se tice subjekta i izvedbe. Ja sam vise kutijas nego sto radim makete, ali zato letim kao mutav u Flight Simulatoru. Imam ovaj avion dok je bio u svojim originalnim bojama. Pokusat cu nagovoriti prijatelja koji se razumije u izradu repainta za FS da napravi repaint u ovoj shemi bojanja. Evo nekih slika, cisto da vidis kako to izgleda u FS9:






Ako vas nesto vise zanima posjetite moj album na:
http://s133.photobucket.com/albums/q69/bluepig_01/

Od Kraljevine se tamo moze naci jos (Ovog prvog mislim jednog dana raditi kao maketu u 1/72)