Hobby Boss 1/72 Republic F-84G Thunderjet

Previous topic - Next topic

Profa

Konačno, za manje od mesec dana, gotov HB easy kit...

Radio sam ga kao poklon za vrlo dragog prijatelja, koji se nekad bavio maketarstvom a sad uživa da gleda makete :)

Bojeno četkicom, različiti MM metalizeri (aluminijum, isti sa 2 kapi crne uljane, nerđajući čelik i gun metal).
Dekali LH, stensili iz HB kutije.

Dve stvari koje su me iznervirale su matirani LH dekali koji se nisu baš uklopili na nelakiranu površinu, i kabina sa urezanim trakama.
No, evo slika, pa sudite sami...




p.s. Kabina nije zalepljena, zato čudno stoji...
Bogu fala što sam Lala! :)

Sandman

lepo si ga "metalizirao", stvarno izgleda kao da je napravljen od metala ;)

lakiranje podloge pre dekala si izbegao zbog ubijanja sjaja metala kao posledice ili...?

dragan_mig31

lep tanderdzet.svaka cast na farbanje.nemogu da verujem da je ovo cetkom farbano :)

Nemsy_29

Uuuu odlicno je ispao! Svaka cast za cetkarski rad!  :D

gasha

Bravo proofooo, slobodno mu udari vash na panele i na otvore za gorivo, da dobije malo na zivosti, ili sto bi zemunac rekao na zivini  ;D

vlajko&marko

Kralju od cetke  :god :god
fenomenalno sta drugo reci
:cheers

dragan_mig31

ja moram da pitam :) jel ovo ona tehnika sto je bila prikazana pre neki mesec gde jedan lik koirsti cetke koje su ofucane i metalajzere od MM da bi ovo odradio?jos jedom svaka cast.

Suhoj


sezan

Majstorski,nema sta!Bravo Profo,svaka ti cast!Sve mi se svidja! Ko lutka je!

:cheers

"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

Sneni

To Know, To Will, To Dare and To Keep Silent
http://www.facebook.com/MaketarskiKlubKastelBanjaluka

misa

Bravo za NMF! Da nisi postovao tehniku, ne bih verovao da je ovo moguće četkicom. Svaka čast!

Pozdrav,
Miša :)

Hawkeye


'Уживај младићу за младости своје!'

Profa

Hvala za pohvale, trudimo se ::) kol'ko već mogu da postignem...

@Dragan: Ovo nije ona tehnika prikazana pre neki mesec, u stvari je modulacija na temu... videću da je uskoro prikažem 'in vivo'.
@Srki: nisam lakirao baš da ne bi... pa, izgledala lakirana. Skoro sam odradio jedan NMF i lakirao ga, i previše mi je sjajan. Opet, kad sam udario mat preko, nije mi se svidelo...
@Gasha: neću ništa više da diram, ovakav kakav je ide na poklon. U šteku su još 2, pa će da bude i prljancije ;)
Bogu fala što sam Lala! :)

Sandman

Quote from: Profa on 18-11-2010, 15:29:32
@Srki: nisam lakirao baš da ne bi... pa, izgledala lakirana. Skoro sam odradio jedan NMF i lakirao ga, i previše mi je sjajan. Opet, kad sam udario mat preko, nije mi se svidelo...

hm.. a jesi probao onaj MM "sealer" za njihove metalajzere? On bi trebao da zashtiti boju od grebanja i oshtecenja, a opet da sachuva sjaj i sprechi patiniranje iste :-\ sad, ne secam se da li on beshe ima sjajan ili polusjajan finish  :-\

kako god, metalik boje su dobro polje za experimentisanje u nedogled .. dok se ne dodje do dobitne kombinacije :)

medico

bravo profo ,

odlicno izgleda , vrlo realistican izgled NMF povrsine cak rekao bih verovatno i bolje nego vazdusnom-cetkicom !