MiG-21 PFM JRV i PVO 1:72 Zvezda

Previous topic - Next topic

dragan_mig31

ovu maektu svi dobro znate tako da necu da ulazim u to dali je tacna,koliko je teska za sastavljanje i slicne polemike.Dodao sam resinsko km-1m sediste,malo ozicenja kod stajnoga trapa i njegove kutije,instrument tabla u samogradnja,zadnji zid iza sedista je takodje samogradnja.ostalo je OOB.Koristio sam BM dekale a farban je sa MM uljane boje.Prljanje je wash + tamiya set D.Lak je polu mat od MM-a.Uzivajte i nadam se da vam se svidja.



Nemsy_29


Biba Struja

Odlican! 5+  Svaka cast majstore!  :super :mjetal


oddball

bravo Dragane, doktore za 21-e :) super je ispao. kako radis izduvnike, vidim da ima jos neka boja?
"It's time to kick ass and chew bubble gum! And i'm all out of gum!"
- Duke Nukem

Ich been klugscheisser!

airbamby

http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

flanker

Lep je, ali čini mi se da ti je stradao vrh desnog horizontalca, to se lako sredi.
Inače ovakvi su bili na aerodromu u Puli, takođe prvi broj je bio 7 i učestvovali su u junskim dejstvima
u Sloveniji i možda Hrvatskoj, pre svega podtrupnim kontejnerskim topovima i RZ 57mm.
Takođe tri aviona su presrela čuveni  transportni B-707 natovaren oružjem za ZNG i spustili ga na Pleso.
Četvrtom iscurilo hidro ulje pa nije ni poleteo. Tada su bili naoružani sa AA-2 raketama.
B-707 je kasnije korišćen za preseljenje opreme sa pulskog aerodroma u Bihać i dalje...kakva ironija...
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

dragan_mig31

Hvala vam.Taj vrh sam pre malo nasao i zalepio na svoje mesto.Sad je kako treba.Ako bude sve ok donosim ga na novogodisnji kup.Flanker ove informacije su ti odlicne.Dali mozda imas jos nesto slicno?

Vladimir

Sve pohvale na ulozenom trudu.Savrsen je :super
Ф89 НС

ubermagog

... a evo kako je izgledao pravi avion...



ova fotografija je javno dostupna, dakle referenca postoji!
ima nekih malo većih problema na maketi, a dekale nećemo da komentarišemo  ::)

dragan_mig31

Quote from: flanker on 19-11-2010, 15:07:13
Lep je, ali čini mi se da ti je stradao vrh desnog horizontalca, to se lako sredi.
Inače ovakvi su bili na aerodromu u Puli, takođe prvi broj je bio 7 i učestvovali su u junskim dejstvima
u Sloveniji i možda Hrvatskoj, pre svega podtrupnim kontejnerskim topovima i RZ 57mm.
Takođe tri aviona su presrela čuveni  transportni B-707 natovaren oružjem za ZNG i spustili ga na Pleso.
Četvrtom iscurilo hidro ulje pa nije ni poleteo. Tada su bili naoružani sa AA-2 raketama.
B-707 je kasnije korišćen za preseljenje opreme sa pulskog aerodroma u Bihać i dalje...kakva ironija...

sad sam pricao sa jedan moj prijatelj ovde u Skoplju ko je u to vreme bio aviomehanicar na Pleso.Reko mi da kad je sleteo 707 celo vreme su migovi izvrsivali brisuce letove sve dok nije parkirao gde treba.U to vreme je deo pod ZNG pustio jedna lada niva kao follow me da ga preusmeri a JNA komandant aerodroma je naredio jednom tenku t-55 sto je bio u okviru aerodroma da ispali 2 granate ispred i iza ladu.Kad je ovaj ispalio ovi su se usrali i vozili 30kmh u prvoj brizni sve do njihov deo. :D

dragan_mig31

Quote from: Airsuba on 19-11-2010, 15:28:53
... a evo kako je izgledao pravi avion...



ova fotografija je javno dostupna, dakle referenca postoji!
ima nekih malo većih problema na maketi, a dekale nećemo da komentarišemo  ::)

Tacno :) sama maketa ima probleme ali nisam bio voljan niti hteo sam da ista menjam.Ovako meni izgleda na PFM tako da sam zadovoljan od toga kako je ispao :)

flanker

Imam različite informacije o dešavanjima na pulskom aerodromu, ne znam da li su za ovaj topic?
Na žalost i onih par slika koje sam imao ne mogu sada da nađem.
Inače ovakvog PFMa i UBa sam jahao skoro svaki dan dok sam im tankovao gorivo, a često smo menjali gume, paknove...
Ako nisi stavio, u kabini je ekran radara imao gumeni "tunel", verovatno zbog odsjaja svetla, a taj tunel je na kraju pratio otisak
kacige sa maskom. Koliko mi se čini piloti su morali da ponekad skroz prislone glavu na gumu da bi jasno videli dešavanja na
ekranu radara. Možda to neko bolje zna od mene.
Upoznao sam i neke momke iz Skoplja i Makedonije, bilo ih je prilično tamo.
Vidimo se 12.12. u muzeju vazduhoplovstva.
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

ubermagog

Quote from: dragan_mig31 on 19-11-2010, 15:32:41
Ovako meni izgleda na PFM tako da sam zadovoljan od toga kako je ispao :)

'Munja' ti je naopako, fali ti tamni prsten oko usisnika, antena na leđima treba da je neobojena...

sezan

Odlican!Zivahan je iako srebrn!Lep rad svaka cast!Ponesi ga obavezno da ga vidimo uzivo!Pozz!
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA