Revell Eurofighter Typhoon 1/72

Previous topic - Next topic

Miroslav

Maketa vam je poznata od ranije, ali cu ja izneti neka svoja zapazanja. Uklapanje je za cistu desetku i izrada predstavlja pravi uzitak, izuzev poklopca kabine koji je nocna mora i gde su turpija i git dosli do punog izrazaja. U jednom momentu sam cak pomislio da je zamenjen poklopac sa nekom drugom maketom.  :headbang Nikako ne razumem zasto je Revell-u bio problem da izlije jos dva delica za otoren poklopac kabine, nego u sastavnici za tu varijantu predlaze samogradnju.  :deadhorse Osnovna siva boja koju sam koristio za ovu spansku verziju je Humbrol 64. Dekala ima oko 200 i koristio sam Humbrol DecalFix. Nisam imao vidnih problema sa sliveringom. Od lakova Humbrol Gloss Cote i na kraju Humbrol Matt Varnish. Wash je radjen uglavnom patent olovkom zbog plitkih linija panela, a neki detalji Promodellers weathering Wash. Na kraju crni pigmenti. Sve je farbano cetkicama.
Mogu na kraju da kazem da mi je izrada predstavljala pravo zadovoljstvo i mislim da je Revell odradio ovom maketom odlican posao, tako da je preporucujem.
Slobodno komentarisite i pitajte sta vas zanima, jer sigurno nisam sve napisao.




dusko

 :super :superMiroslave ovo je vise nego  dobro svaka maketa je sve lepsa i lepsa bravo .

Nemsy_29

Revellov EF je stvarno uzitak, uradio sam jednog(neslavno je zavrsio kao test subject  :P) i imam jednog u steku koga cu uskoro poceti. Odlicno ti je ispao ovaj evropljanin!  :cheers

NecaRamone

Prvi Spanski da vidim :)
Maketa odlicna, weathering taman kako treba

Odlican je(makar tako izgleda u kutiji), citao sam dosta dobrih review-ova. Imam jednog dvoseda, planiram da nabavim kad tad i jednoseda ;)

wulf

Nikako da se odlucim i da pazarim jednog fajtera, ali posle ovog tvog pisanja i fotografija, ne gine mi jedan u zbirci .
Dobro ti je ispalo farbanje , jos jednom bravo za cetkicu , ostalo nemam zamerki , dobar je! :bravo

Sneni

Odlično si uradio ovog Tajfuna, imam iskustva s ovom maketom i mogu reći da je jako dobra.

QuoteNikako ne razumem zasto je Revell-u bio problem da izlije jos dva delica za otoren poklopac kabine, nego u sastavnici za tu varijantu predlaze samogradnju.
I ja sam se isto ovo pitao... ali ja to ionako sve pozatvaram ;D
To Know, To Will, To Dare and To Keep Silent
http://www.facebook.com/MaketarskiKlubKastelBanjaluka