Airbus A340-300 Austrian (Revell - 1:144)

Previous topic - Next topic

Vajled

Dugo me nije bilo, posao me zadržao... :(
Najnoviji projekt, 5 dana posla...
Prvi airliner sa moje strane, nadam se da će vam se svidjeti...


flanker

Zanimljivo i lepo urađeno čini mi se. Šteta što volim samo borbene mašine, ali ko zna možda jenog dana...
Jel imaš neki u 1/72?
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

Vajled

hvala flanker :)
civilni nemam u 72, samo u 1:144, a i tako su dosta veliki.
Ovaj A340 je ogroman, baš sam ga uspoređivao sa F-16 u 1:48, kao 3-4 takva po dužini i rasponu krila...

milogor_strashni

bravo, josh jedan kolega koji se zanima za civilne mashine. svaka cast!!
radio sam bas ovaj model pre godinu dana recimo, znam samo da su me uzasno nervirali oni komplikovani dekali, i da sam ga priveo kraju, ali me i dan danas mrzi da sredim skroz dekale na vertikalcu.

ono sto sam primetio je da si, za moj ukus suvishe radio oko panela, kako na trupu tako i na krilima...  i naravno, malko zezanja oko tockova jos nedostaje.
i konacno, mislim da su ove dve nijanse plave bolje na donjem delu trupa kao i na motorim morale da budu malo intenzivije...

ali, ok, u svakom slucaju, super.. btw, avion je od prilike 0.5x0.5 m  tako da je stvarno ogromna maketa, ko nema gde da je smesti, imace veliki problem..

Pozdrav


vuk

Maketa izgleda sasvim ok.Slozio bih se sa milogor-om,vezano za plavu boju,i samo bih dodao da su napadne ivice krila ,/slotovi/ na civilnjacima pretezno u boji metala.Ostalo mi ,kao sto rekoh,izgleda super,posebno uzimajuci u obzir komplikovanost dekala.Nadam se da ce biti jos civilnjaka u skorije vreme... :super

flanker

Bio je pre 20-30 godina jedan model B-727 u 1/72  ne sećam se proizvođača, čak sam ga i imao.
Da mi padne šaka sigurno bih ga odradio. Na njemu su sva stakla bila od prozirne plastike što sa ovim modelom nije slučaj,
bar mi se tako čini?
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.