Zvezda Iljušin Il-2 Šturmovik sa NS-37 topovima

Previous topic - Next topic

oddball

Napokon završen. Kako je sklapanje teklo i šta je sve dorađeno može se videti ovde http://www.maketarskikutak.com/index.php/topic,5464.0.html. Trudio sam se da što više detalja uradim u samogradnji pošto je ova maketa zapravo prepak Toko-a koji je takav-kakav je, generalno nije loš ali mora dosta da se radi. Šema jeste dobra ali sam uspeo da zamenim mesta braon i zelenoj boji tako da je nehotice projekat otišao u "what-if" te sam shodno tome i stavio neke dekale koji su meni bili interesantni. Trudio sam se da ga uradim što oguljenijeg da bi izgledao kao da je prošao sito i rešeto od Kurska do Berlina, čak sam i neke poklopce na krilima ostavio u boji metala koji su kao zamenjeni ali mehaničari nisu stigli da ih ofarbaju.
Dekal "smrt Hitleru" po istorijskim referencama treba da bude na nekom nemačkom tenku koji su crvenoarmejci zarobili i koristili ali sam ga ja stavio na Šturmovika. Takođe sam stavio malo vazdušnih pobeda i za strelca
Cevno naoružanje su medicinske igle i vrlo lepo su se uklopile.
Verovatno ću dolaziti na Novogodišnji kup pa koga bude interesovalo moći će da ga vidi i uživo.



"It's time to kick ass and chew bubble gum! And i'm all out of gum!"
- Duke Nukem

Ich been klugscheisser!

divvac

vrlo lep leteci tenak! :)
iako je sbbkbb,i dalje je veoma dobar! ;)
jedina mala zamerka jeste cistoca dekala,po meni i oni bi trebali malo da se isprljaju,ali ne uzimaj kritiku za zlo,vec samo kao konstruktivnu kritiku!  D:)
vrlo lepa maketa,od krsa da se napravi ljepotica! ;D
moja Prva turska

Kerber

Dopada mi se. Mozda bi ga malo sredio oko kabine, tu mi je malo "vrljav"...i suvise gara na krilu oko raketa i na mestu ispadanja caura....ostalo je OK. Elise su znale da budu sa bas ogoljenim vrhovima (cesto su i zemljicu rili, i drvece lomili), pa se to posle macolama ispravljalo...ako ne laze Jemeljanenko.
A strelcu bi morao da dodas medalju heroja i ime na trup, za ovoliko skinutih... :D
I verovatno gardijski grb na nos....kad je WTF, nek' je do kraj....hehehe

Vladimir

Ф89 НС

anki

Stvarno si se potrudio i primenjene tehnike su bas dobro odradjene. Kao what if je odlican.

What if jer ako zanemarimo te boje i dekale (ukljucujuci i plavu odozdo koja je vise RLM 76 nego ruska plava) ovo avionce bi trebalo da ime drveni spoljni deo krilo dalje od pilona za tockove (nema toliko panela i bez nitni) i kad je NS 37 nista drugo od podvesa nije mogao da nosi (bukvalno jer je bio gotovo neupravljiv - o ovome smo vec diskutovali na kutku).

Kako si odradio onaj filter za vazduh u korenu krila? Originalni deo ili si i tu samogradio? Na slikama ne vidim jasno.

Hawkeye

Najzad da vidimo i maketu ovog cuvenog aviona,svidja mi se kako si uradio ovu maketu :) !

'Уживај младићу за младости своје!'

Profa

Ne obraćam pažnju na "nalepnice" po njemu, ostalo je odlično urađeno. Možda, što reče Bane, manje gareži na krilima, ali to je to...
Naročito dopada habanje na korenu krila, realno nema šta! :bravo
Bogu fala što sam Lala! :)

Imajuči u vidu, da je to "what if" ispao je vrlo dobro unatoč svim greškama. Pogotovo mi je drago, da ga konačno vidim gotovog jer imam istog takvog u kutiji. Inače moja glavna zamerka je wash jer ne volim taj način aplikacije ali to je opet samo moje mišljenje.

Josip

oddball

Hvala na kritikama, i drago mi je da vam se dopada.
@ anki: filter za vazduh nije u samogradnji vec je onaj koji sam dobio u kutiji. videcu veceras da napravim jos par fotki, nekih detalja kao napr i tog filtera.
"It's time to kick ass and chew bubble gum! And i'm all out of gum!"
- Duke Nukem

Ich been klugscheisser!