Yugo MiG-29 9-12 1:72

Previous topic - Next topic

dragan_mig31

Zdravo.Danas sam privrsio i ovu maketu.Dobro poznata italerijeva maketa + aires kokpit + puno samogradnje i MM uljane boje + tamiya weathering set D.Oznake su mix ove iz kutije + LH set za sva 16 komadau  JRV I PVO.





PELE

Fenomenalan Yugo!  :D

Bas mi se svidja! Donesi ga na NG kup obavezno!


Pozz

sezan

#2
Lep mig!Uzivo cemo bolje to da vidimo! Ova bela me udari u sva cetri oka..manta mi se u glavi!  :hahaha
Srecan ti rodjendan!Jos puno ovakvih (i boljih) maketa!  :cheers

http://www.arcair.com/
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

Vladimir

QuoteSrecan ti rodjendan!Jos puno ovakvih (i boljih) maketa!
Ti kao stanc masina sa migovima. Svaka cast za 29-ku :super
Ф89 НС

husky

Srecan rodjendan!
Lep je, svaka cast.

sale86

Odlican Mig!!
Hapi Brdvej tu juu :) (ala Ekrem :) )


slavco 83


Milan18111

Odlicna 29-ka.
Ne sumnjam da uzivo  jos bolje izgleda.

Srecan rodjendan... :cheers

NecaRamone

Video sam na ARC-u da Vam pise u potpisu da radite, i samo sam ga cekao, mislio sam da ce da bude iznenadjenje na NG. Odlican ;)

Srecan rodjendan

Patriota

Draganče, MiG-29 ti je odlično ispao kao i uvek.   :bravo :super :god

Samo imam jednu opravdanu primedbu. Ona zelena kamuflažna boja uopšte nije ona sa migova 29, ni kada su isporučeni ni posle nekog vremena korišćenja u RV. Liči mi više na zelenu livadu. To što LIFT HERE piše ne stoji nikako. Znaš i sam da papir može mnogo da podnese. Evo mog saveta. Uzmi Revell-ovu boju #45 svetla maslinasto/siva. Nećeš se pokajati. Ako mi ne veruješ pogledaj slike iz arhive naših 29-ki. Nigde nema te boje iz LIFT HERE opisa, koja će da ti potvrdi da je to Humbrol #120 Matt Light Green , tj. neka svetlo zelena. Nema ni teoretske šanse. Oni kod LIFT HERE se mnogo oslanjaju na naše tzv. "stručnjake" koji su očigledno pobrkali sve boje, norme i kodove. Nije fazon samo odštampati dekale i tvrditi da su to te boje kad će svaki noramaln čovek reći da su to dve potpuno različite boje. Pogledaj sve slike iz arhive i biće ti sve jasno.
Nemoj da se ljutiš. Znači rad ti je odličan, ali boja ne valja. Uradi sledeću 29-ku sa Revell-ovom kombinacijom i videćeš razliku.  :cheers





Evo Revell-ove boje #45 pa neka stručnjaci koji nisu daltonisti sami procene.


milogor_strashni

Majstore, realno, ja se ne razumem u te vashe boje, odsjaje i te sitne pojedinosti .. tek ucim.. dal se nesto vidi ili ne u toj i toj dimeniziji ili ne..naravno.. cenim svako misljenje i mnogo, mnogo sam naucio za ovih pola godine, citajuci prvenstveno kritike od ljudi koji mnogo vishe znaju od mene na MK.

ali, bez obzira na sve, iako vishe volim prop,  ova maketa je prelepa i super stoji naspram prostora, nevidjeno je realna i ja zaista mogu da kazem samo : svaka cast!

Pozdrav,
Milan

dragan_mig31

Hvala ti Patriota :) kao prvo da ti nesto kazem.Nisam koristio LH reference :) boje su MM a zelena je MM fulcrum gray green + malo dark green.ov osto ti na fotografije koje si postavio vidis da je los kolorit.Domace 29ke uvek na svaku fotografiju imaju razlicite zelene boje tako da sam odlucio da radim prema ruske boje u koje su bile ofarbani domaci migovi :) Naravno da se ne ljutim ali se ja ne slazem sa tobom oko ove boje :)

Goran A.

#13
Dal' si im'o inspiraciju il' su kritike dejstvovale al' ovaj je dobar.  Sto se tice boje neka je ovakva, tu boju je ionako tesko pogoditi

@ Patriota

Odakle ti ideja da boje korigujes prema fotografijama?  Po ovom cipu, koji si dao rek'o bi da lici ali ne odgovara ni jednoj od fotografija. Ova jedna pobegla u crveno a na drugoj crvene ni za lek. Bar ih ja tako vidim na mom monitoru. Nije bas ni ta 120, sta da se radi.

Na kraju krajeva, u redu je da se maketar drzi referenci koje daje proizvodjac, bilo maketa bilo dekala pogotovo kad ne znas sta da radis. Nisi lupetao, niti izmisljao vec po onome sto imas.

Nemsy_29

Svaka cast dragance! Kolko motori bolje deluju sa urezanim penelima  ;)