Su-34 1/72 Zvezda

Previous topic - Next topic

Suhoj

Evo najnovije moje makete.
Zvezdin Su-34, odlicna maketa, malo zeznuta za sklapanje al je plastika vrlo dobra za obradu.
Kamuflaza je radjena sa MM bojama, Lichtgrau, Dark gull gray i Flanker pale blue.
Prljano sa tamiya weathering setom.
Dekali su mesavina Zvezdinih za Su-34 i Su-37 i revelovih stensila za Su-27.
Natrpo sam svo naoruzanje, 2x R-73, 2x R-77, 2x Kh-29, 2x Kh-31 i 3 ove bombe nisam siguran koje su im oznake.
Evo slika pa uzivajte  :D











dragan_mig31

Svaka cast :) imam ovu maketu u steku i jedva cekam da je zapocem :)

Hawkeye

Imam i ja ovu grdosiju,ali ITALERI-jevu,a maketu si vrlo lepo odradio,a sto se bombi tice mislim da su to ruske laserske bombe KAB-500KR.

'Уживај младићу за младости своје!'

Patriota

Suhoj, odabrao si sebi pravi nadimak. Šare se veoma lepo utapaju jedna u drugu. Cela maketa deluje veoma harmonično. Hajde sad jedna fotomontaža u PhotoShop-u pa da svi pomisle da je pravi.  :bravo :super :mjetal

sezan

Lepo si to uradio!Farbanje mi se posebno svidja!Bravo!
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

dragan_mig31

Maketa mi se toliko svidja da ozbiljno razmisljam da zapocem moj su-34 :D

Patriota

QuoteMaketa mi se toliko svidja da ozbiljno razmisljam da zapocem moj su-34

Dragane ima li koja maketa modernih ruskih aviona koju ti nemaš ? I kada li samo stigneš da ih sve uradiš ?

Nemsy_29

Au ova masina moze da unisti jedno selo  :hahaha

Dobro ti je i ovaj ispao!

Sandman

Dobar je, svidja mi se prelaz izmedju boja na kamuflazi (shablonima radjeno ili "freehand"?).

Prljanje je takodje odlichno ispalo, pogotovo sa donje strane.

Suhoj

@sandman
Freehand je radjen

Vladimir

Od Suhoja Suhoj. Tu ne moze da ima greske.Vrlo lepo cista 10-ka :cheers
Ф89 НС

dragan_mig31

Quote from: Patriota on 28-11-2010, 16:39:05
QuoteMaketa mi se toliko svidja da ozbiljno razmisljam da zapocem moj su-34

Dragane ima li koja maketa modernih ruskih aviona koju ti nemaš ? I kada li samo stigneš da ih sve uradiš ?

Nemam PAK-FA su-37 su-30m/mk MiG-35/M to uglavno nema :D ali to me i ne interesuje bas tako da... :D

Nemsy_29

A je li prijatelju jesi ti odradio WC u tom SU-34?  :naughty

flanker

Maketa je lepo urađena, ali je pogrešan izbor boja.
Mislim da sve boje moraju da budu plave različitih nijansi i intenziteta, izuzev delova koji sadrže elektroniku koji su sivi.
prava nezgodancija za farbanje.
Ne znam šta drugi mislie o ovome?
Jel ovo prepak Italerija?
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

Suhoj

#14
@flanker
Da, u pravu si da boje nisu tacne, nisam se ni trudio da budu tacne, ovo je tipicna Su-27 kamuflaza.
Ja sam svoj Su-34 radio po ovome, svidelo mi se, samo sam sa donje strane umesto plavkaste stavio sivu.
http://www.precise3dmodeling.com/models/images/su-34/su34_large.jpg

Generalno, mrzelo me da nagadjam i vracam koje su boje, to ni Rusi sami ne znaju, svaki Su-34 je drugaciji, od onih jarko zelenih, do jarko plavih, preko normalno plavih i plavo zelenih  ;D ;D ;D
Ovo sam radio prvenstveno zato sto volim Su-34 kao avion pa sam dao malo sebi slobode za kamuflazu  :)