Jakovljev JAK-9D Airfix 1/72

Previous topic - Next topic

YU-DFY

Maketa Airfix JAK-9D datira iz 1963. Nedavno sam je slucajno kupio neznajuci kakva je maketa u pitanju. Kad sam otvorio kutiju, doslo mi da sastav iste bacim u djubre, da ne gubim vreme vise sa krsevima. Medjutim maketarska cast mi to nije dozvolila.
Uz maketu dolaze dekali za rusku i poljsku veziju. Radio bih naseg JRV da sam imao dekale, al posto nisam, odlucih da radim ruskog. Nisam se opredelio za semu bojenja koju su dali u sastavnici vec sam malo guglao i pronasao ovu zimsku semu koja mi se svidela. Maketa je vise odradjena kao What if jer se nisam bas drzao ni te seme koju sam nasao na netu.







Kerber

I ovo je deo (bar moje) maketarske istorije...
Iako se nisu kao firma proslavili ovim avioncicem, Airfix je dugo vremena bio jedini sa Jakovima u '72...cini mi se.
Lepo da si ga uradio. Mozda malo jace naglasavanje linija panela, ali, na krilima ti ne trebaju, jer su bila drvena...i jos tu i tamo neka sitnica.
Lici na Jak-9. Lepo odradjen.

Jakovi su jako tricky makete. Teško je nači kvalitetnu maketu u 1:72 a da nije previše uproščena ili pogrešna. Na kraju uvek nekako ispadne, da se nije vredelo mučiti. Barem je tako bilo sa mojim Hobby Boss JAK-3. Nisu mu pomogle nikakve dorade ni vešta ruka.
Mislim da je tako i sa ovom Airfixovom nesrečom.
Ipak hvala na slikama jer se ta maketa redko viđa.

Josip

oddball

Bas retka maketa u 72jci. znam kakav je Airfix djubre (uglavnom) ali ti si imao stpljenja daga dovedes do kraja. mani licno se dopada. jedino sto meni smeta je farba, tacnije, mogao si u vise tanjih slojeva.
"It's time to kick ass and chew bubble gum! And i'm all out of gum!"
- Duke Nukem

Ich been klugscheisser!

Hawkeye

Maketa suplja,ali kada se vec ima treba je uraditi,a ti si je dobro odradio :) !

'Уживај младићу за младости своје!'