Iljusin IL-2M3 Airfix 1/72

Previous topic - Next topic

YU-DFY

Kalup ove makete izradjen je sezdesetih godina proslog veka, tacnije pre skoro 50 godina. Nisam verovao da Airfix jos pakuje ovakve krseve od maketa. Bome sam se pomucio da maketu dovedem u red. Ovaj avion pripadao je 233. gardiskom borbenom puku 1944-1945. Umesto plavog spinera i trake na trupu, ja sam odradio crvenu, tako mi se vise svidjalo. Mozda sam preterao oko ostarivanja, al zelo sam da ovaj leteci tenk bude bas ovako izderan jer je prosao sve i svasta.








Slobo

Meni se sviđa  :super jedino su fotke dosta tamne...

Pozdrav!

flanker

E tako ti i treba kad kupuješ Airfix!

Šalim se, na žalost oni retko šta urade ponovo ili vredno rada i truda, jesi se izmučio, ali ovako deluje lepo urađen.
Prava šteta što model nije kvalitetnija osnova za rad.
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

ubermagog

Fotografisano u pred zoru i poletanje na zadatak  :pilot
Možda si mogao i jači 'wash' i dodatno matiranje ako si želeo da baš bude veteran  :)

Airfix je trenutno jedna od najaktivnijih (ako ne i najaktivnija) firma na svetu, a upravo su pokrenuli i sopstveni časopis.
Prodaju stare Airfixe ponovo jer i dalje ima dosta maketara po svetu koji žele da imaju ovakve kako se sad zovu - klasične makete,
Često se kupuju samo za 'arhivu', ali ima i onih koji žele sad da ih naprave (bilo u originalnom, bilo u dorađenom stanju) da bi se prisetili mladosti :)




Kerber

Hehehe...2 sam unistio...jedan je jos uvek, mislim, u sklopljenom stanju, negde...
Ovo je istorija maketarstva, a lepo izgleda ovako sklopljen i ofarban.
Lepo i pedantno, mada ne vidim puno toga na ovim slicicama.

Mozes li Subo da mu das malo kompjuterske magije u fotosopu i da ove fotkice malo sredis, da se bolje vidi?

ubermagog

#5
xxx

Kerber

#6
Hvala lepo.
Daleko je to od naredbe...Al' se sad bar jasnije vidi.
Nostalgija...(da ne kazu neki - zal' za mladost !) ;D

YU-DFY

Hmm gde li se dede ono dugme quote?
@Suba "evo dve na brzaka, malo je kontra svetlo a malo su nezgodne boje - dobro izgleda, podloga ko prava susnežica "

Slikano danas pre podne po pravom zimskom danu u srcu Svedske. Kod nas je sneg vec pao, a na slikama je pravi sneg. Podloga je zelena, vestacka trava, tako mi je balkon tapaciran. I kad je pao ovaj sneg, sve se potrefilo.
Hvala za ispravljanje slika. Avion deluje realnije. Mada ni ta varijanta polatenja u zoru po zimskom danu nije losa  ;)

Konačno sam doživeo dan da i ja vidim ovu raritetu. Airfix :o

Josip

oddball

nisam znao da ga je i Airfix pravio. sada primecujem i da je u pozitivu, kuku lele. trup je loseg oblika a verovatno i jos neke stvari, ali to nije do tebe. mozes li reci kakav je za sklapanje, nivo detalja u kabini, i sl?
"It's time to kick ass and chew bubble gum! And i'm all out of gum!"
- Duke Nukem

Ich been klugscheisser!

Hawkeye

Al ga obasja sunce na ove dve fotke :naughty ,svidja mi se maketa,nije losa!

'Уживај младићу за младости своје!'

YU-DFY

"sada primecujem i da je u pozitivu, kuku lele. trup je loseg oblika a verovatno i jos neke stvari, ali to nije do tebe. mozes li reci kakav je za sklapanje, nivo detalja u kabini, i sl?"

Vec sam naveo da je kvalitet makete slican kao stari FROG, dakle kvalitet vise nego zalostan. Plastika, takodje tvrda za rad. Panelizacija jeste data u pozitivu, a i zakovice nisu date u razmeri tako da strce iznad oplate i prakticno je bilo vrlo tesko zalepiti to malo dekala. U kabini, unutrasnjost vise nego siromasna. Data su samo dva pilotska sedista i dve figure sto lice na pilota i strelca plus mitraljez. Ja sam dodao pilotsku instrument tablu i pojaseve da bar na nesto lici. Uklapanje delova takodje bedno pogotovo sklop trupa i krila. Bilo je zazora i vise od 1 mm.
Na kraju ja sam zadovoljan kako je ispalo, al jedno izvesno vreme necu raditi ovakve krseve sigurno. Mozda za par godina ponovo kad me uhvati nostalgija.