Academy ajkula

Previous topic - Next topic

P-40N u 1:72.
Moja najnovija maketa. Bila bi još bolja, da me nije zezao airbrush.
Farban je Vallejo akrilima. Dorade su mnogobrojne ali sitne i teško uočljive.
Nos je ukraden sa SMERovog P-40K i stvarno daje ovoj maketi pravi izgled pošto je Academy promašio spiner kod svojih P-40M/N i E.
Slike su na brzinu a i ova jednostavna USAAC kamuflaža uopšte nije lagana za slikanje.













Namerno je dobro isprljan i pohaban jer predstavlja avion sa primitivnog i zabačenog bojišta.

Josip

Kerber

Opasnik !
Vrlo lep Warhawk..Uvek ih je lepo videti. Jos ako su ovako lepo odradjeni... :cheers
Posto me njihov E ceka, dobro je sto si nam ukazao na gresku proizvodjaca, ako sam dobro skapirao u obliku spinera...a valjda ce stari Airfix da povadi stvar (njegov spiner imam u rezervi). Jesu li kraci propelera OK ili se i oni moraju zameniti?
Ostalo mi se cini sasvim dobro. Mada, za to ratiste, ne bi bilo nista lose da je vise prljanja i ostecenja.

Spiner je predebeo od. tupast dok je kod pravog aviona bio dugačak i šiljast. Kraci propelera su dobri za M/N seriju ali mislim, da bi E morao imati tanji od. kilaviji propeler.
Bombe su sa druge makete a nosači u samogradnji kao i držači rezervoara.

Josip

dragan_mig31

odlicna p-40.svaka cast

Miha

Lepo si uradio P40,fin washing,a što se tiče dorade-mala je razmera a taj avion prilično mali da bi sve došlo do izražaja.
Ona slika ti je dobra,gde preleće silos UNION piva ;D :cheers

Hawkeye

Hvala ti na ovim informacijama vezanim za tu amketu,koristice nama koji je jos nismo napravili,a tebi cestitke i na ovoj maketi,odlicno izgleda :) !

'Уживај младићу за младости своје!'