Fieseler Fi-103 (V1) 1/72

Previous topic - Next topic

cherny

Konacno zavrsih i ovu minijaturu. Dobio sam je na poklon sastavljenu od warhawka, nepoznatog je proizvodjaca (lici na Frog). Doradjivao sam je pomalo, tanjio sam izlazne ivice i popravio sam oblik nosa, neki paneli su prerezani, poklopci i paneli koji se preklapaju su pravljeni od Tamiya trake. Dodao sam propelerce na nosu i mrezicu u usis motora. Sve u svemu, od ove makete bolje nisam mogao. Bojeno je MM enamelima, wash je radjen temperama, a lakirano je Vallejo Satin lakom. Dekali su iz viskova. Postolje sam video na nekoj fotki i napravio sam ga od drveta. Pucajte sa komentarima, necu da se ljutim.  :naughty



ubermagog

reklo bi se Frog/Revell sa Arada  D:)

ovi preklopi i ojačanja od Tamije trake su odlično ispali, jel si to prskao Surfacerom da dobro pokrije ili samo bojom!

cherny

Samo traka, ona ultra tanka, cini mi se 0,7mm, pa preko boja.

Kerber

Doobar !
Kad se nema puno vremena, rade se ovaki, a ? Hehehehe
Mislio sam po naslovu da ces onu Helerovu "banzai' verziju da zalepis...
dobra ojacanja, bas lici.

Sandman

Odlichno, konachno si ga priveo kraju  :super

Postolje mozesh malo samo da tretirash blagim washem - uljanu slikarsku raw umbra i malo white spirita i bice totalno druga pricha - praavo drvo! ;)

Jesi probao na nekoj tamnijoj podlozi da fotkash - povrshina stola bash stvara bljesak od blica :(

P.S. a nijedan serijal mu nisi stavio?  >:D

cherny

Kao sto ti rekoh malopre, postolje ne diram, posto je bilo od camovine, to je ta boja. A serijal neeeeema!  :naughty
Nemam gde da fotkam makete ovde, fotkacu sve ponovo kad osposobim prostor za maketarenje.

Warhawk

Quote from: cherny on 05-12-2010, 22:55:27
Pucajte sa komentarima, necu da se ljutim.  :naughty

Pucaćemo mi sa komentarima, samo nemoj ti raketama  ;D
Cimam se, super ispade... Eto, ti sredio V-1, ja Natter i ceo komplet dobio make-over...
Koliko se razumem, većina je bila ovako bojena, pa mu najbolje i čuči...
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'