Jak-1 ZTS Mikro 1/72

Previous topic - Next topic

cherny

Duuuuga odiseja ove makete je konacno gotova pre par meseci. Maketa je praistorijski Mikro, do skoro jedini Jak-1 u ovoj razmeri. Sudeci po crtezima, po jednima je uzasno pogresan, po drugima tacan, stoga osnovne obrise aviona nisam hteo da menjam. Kupio sam je u Djusinoj, sa idejom da od nje napravim pristojan Jak-1. Krenuo sam sa entuzijazmom, uradio sam kompletnu unutrasnjost, preprezao sve panele, promenio elisu, spiner, stajne trapove, tockove, poklopac kabine, zabusio izduvnike i sta sve jos ne. Na kraju mi se smucilo, pa sam pozurio da je zavrsim, nisam ispravio jos dosta gresaka, npr. poklopac kabine je ostao od Jak-3. Posle niza problema, pocevsi od boja, preko dekala koje sam menjao tri puta, pa do laka koji je dobio neki "brasnjavi" finis, na kraju mi je drago da je gotov. Ionako nece videti spoljasnost vitrine. Boje su ruske nitroze, dekali iz viskova, prskano je iz ruke, bez sablona. :super





ubermagog

E alal ti ćufte!
Odlično je ispao, poklopac je odlično legao mada deluje glupavo  :D

Od čega si uzimao delove?
Ja se sve nadam da će Amodel da odradi i ovu 'babl' verziju, imaju samo 'žilet' kombinaciju :(

Što ne napravi neki naš domaćinski... c,c,c,c.... ne bi ti prošo '48-me  :deadhorse

cherny

Razmisljao sam o domacinskom, al' se sve cuvam za neki bolji...  :deadhorse
Delovi su kako od cega, uglavnom iz kutije sa rezervnim delovima, poklopac kabine je od Hasegawe Jak-3, trapovi su modifikovani od Dako Jak-9, elisa je prepravljana od Ju-88, spiner od Spitfajera i tako dalje...

Kerber

Dobar je bre.
Njemu samo kontura repa treba da se dotera, usisnici u korenu krila (ova verzija ima samo jedan), i nesto bese oko trapa...uz kabinski poklopac i elise...pa i nije tako puno.... ;).
Lepo je ispao na kraju, dopada mi se ova kamuflaza.
Imam ovaj u steku, cuvao sam ga za slucaj da ne izadje jedan ovakav , al' kasvetan...sad me podseti. Mogao bih da ga "uljudim". To jest, da probam. A ako ispadne i upola ovoliko dobro, ja cu biti skroz zadovoljan.

cherny

Ma ovaj se ne isplati, definitivno. Koliko god da ga radis, uvek ima jos nesto sto ne valja. A jos je ovaj moj iz kasnije proizvodnje, pa je kalup izraubovan uzasno, potrosio sam pola tube gita na njega. Valjda ce izaci neki pristojan uskoro.

Hawkeye

Ti si mu bas dao po entuzijazmu kada si resio da od babe pravis devojku  :naughty ,ali napravio si je i cestitam ti na tome...doktore  :bravo !

'Уживај младићу за младости своје!'

djnik

Greske se ne vide a probleme zaboavi! Odlican Jak! Boje su takodje autenticne. Svaka cast na doradama i trudu. Znam kako je kad ti se nekad smuci maketa pa jedva cekas da je zavrsis.