Heinkel He-111 H6 (Revell 1/72)

Previous topic - Next topic

pkrasna

Sa dužim pauzama sam maketu Heinkla radio skoro jednu godinu. Revellova verzija (hasegawa rebox) ovog popularnog bombardera stvarno je odlična. Nekoliko djelova dodao sam u samoizgradnji, tačnije u unutrašnjosti naime u kokpitu. Uz to dodao sam i nekoliko detajla u prostorije za točkove. I to je to. Odlučio sam da ga obojim u motling verziji osobnog zrakoplova Kurta Kuhlmeya. Mrlje su više ili manje umišljene jer izuzetkom jedne fotografije sa strane foto materiala nema. Na kraju rad ispadne više artistički eksperiment nego vjerna reprodukcija originala. Ali meni se takav kakav je sviđa :).









Pozdrav!

Primož

Hawkeye

Vrlo lepo uradjena maketa,svidja mi se ovakva sema farbanja,lepo mu stoji :) !

'Уживај младићу за младости своје!'

Srdjan

Ovaj Revellov Heinkel je vrhunska maketa! A i ti si odradio fantasticno... Kako si farbao kamuflazu? Sundjerom?

Aleksandar

Prekrasan rad, pogotovo mi se dopada farbanje.  :bravo
Jedino sto mu fale kukasti krstovi
MARCHING UP AND DOWN THE SQUARE NOT GOOD ENOUGH FOR YOU, EH???!!!

pkrasna

Hvala na podrški! Kamuflažu odnosno mrlje sam radio "free hand". Izpod njih ima tamozelenu- svetlo zelenu europsku shemu koja dođe do izraza na nekim mestima. Zaista fale krstovi na repu ali nisam imao slične pa zato nisam i stavio.


Sada smo več trojica na području ex SFRJ koji smo uradili ovaj avion. Svaki na svoj način i svaki odlično :cheers

Josip

Zbidelj

Izuzetno, pogotovo nacin maskiranja!


PELE

Fenomenalan He-111, svaka cast!  :o


Pozz

milogor_strashni

odlicno! zavidim ti na strpljenju i umesnosti.. na kutku stvarno covek moze da nauci svasta i da se ugleda na najbolje!

svaka cast jos jednom  :cheers

Goran A.

Uspela kamuflaza i odlicna maketa. Jednom cu probati ovako nesto, ne bas na He-111 i ako ispadne priblizno ovako, bicu zadovoljan.

mikoyan

Uh, zaista odlican rad. Svaka cast.

gasha

Mnogo dobro. Odlicno odradjena kamuflaza :super

Sandman

Jedna od zahtevnijih kamuflaza za uraditi, lepo je ispalo. Koliko ti je vremena trebalo da odradish bele "zmijice" na gornjem delu?

cherny

Auh, majstorska sema! Imas li fotku sa donje strane?