MiG-21 PFM NVAF Zvezda 1/72

Previous topic - Next topic

PELE

Pozz...

Maketa koja je sinoc zavrsena, a danas je bila na takmicenju. Kokpit je rezinski kupljen u M-Hobby-ju a ostatak je OOB. Medrevine, greda i ostale sitnice su samogradnja. Dekali su katastrofa, guzvaju se kada dodju u kontakt sa nekom hemijom, ali sam ih na kraju nekako sredio.

Farbanje je radjeno iz ruke, freehand. Boje su mesavine, Humbrol i Revell. Prljanje je radjeno Tamiya D setom, wash temperom, chipping iglom umocenom u srebrnu boju.

Ova maketa predstavlja PFM iz 921. jedinice "Sao Do", 1972. godina.



Sorry za fotke, znam da su ocajne...
















Suhoj

Vrhunski!
Zasluzeno prvo mesto :)

dragan_mig31

tvoja najbolja do sada :) svaka cast.

Hawkeye

Fenomenalno odradjena maketa,a jos mi je draze sto je vijetnamski :) !

'Уживај младићу за младости своје!'

mikoyan

Odlican rad Pele i zasluzena nagrada!

Nemsy_29

Receno sve i nagradjeno lepo na takmicenju  ;)

Profa

"Možda ste pogrešili broj, druže, ali ste dobili onog kog ste tražili!" :naughty
'oćem reći, možda su slike loše, al' je maketa vrhunska :bravo
Bogu fala što sam Lala! :)

Vladimir

Super izgleda, a i video sam je i uzivo na Kupu.  :super
Ф89 НС

YU-DFY


Boki

Prelep MiG-onja, Pele. Freehand tufne izgledaju odlično. Svaka čast. :super

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

sezan

Dobro farbanje!Autenticna sema,atraktivna!Svaka cast Pele!  :cheers
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

djnik

Odlican Mig-21 i veoma zanimljiva kamuflaza!

Sandman

Dobar je Pele, zaista mislim da ti je ovo do sada najbolja maketa - polako ali sigurno napredujesh u pogledu kvaliteta izrade maketa ;)

Svidja mi se kako si odradio "tufne", uzivo sve to mnogo bolje izgleda ;)

Za fotke ajd ponovicu ti josh jednom - podesi white balance - ako ti je osvetljenje obichna sijalica, podesi na aparatu white balance na "sijalica" ikonicu (zavisno od aparata koji koristish mozda je drugachije oznacheno), i ako si u mogucnosti ubaci josh jednu sijalicu - dosta utiche na kvalitetnije fotke...

Bitno je i da podlogu tj. boju pozadine prilagodish boji kamuflaze - neke kamuflazne boje drastichno menjaju kolorit zavisno od podloge - probao sam bash pre neki dan Olive Drab ofarbani dzip Willys sa raznim bojama pozadine da fotkam, i najbolji rezultati su sa CRNOM podlogom... dovoljno je tamna i neutralna koloritom u odnosu na Olive Drab - vec tamnije siva podloga dovodi do pojavljivanja crvenkastog kolorita na slikama... Sve to na kraju ipak valja dodatno srediti u Photoshopu (ili nekom slichnom programu)... Eksperimentishi, malo ti to oduzme vremena ali te zato nagradi sa kvalitetno prezentovanim tvojim radom na forumima - kvalitetne slike samo doprinose isticanju celog truda koji si ulozio u maketu - loshe fotke sve to potiru i odbijaju ljude da uopshte i pogledaju tvoj rad ;)

Da ne davim vishe sa ovom tematikom, reci mi, dekale koje si koristio su Zvezdini? Poshto si rekao da su se guzvali?

Warhawk

Ova Vijetnamska im nekako najbolje i čuči...
Odličan!
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

mig-29

bravo kolega...super je ispao...  ;)