F-86D Sabredog-Hasegawa 1/72

Previous topic - Next topic

sezan

Maketa je odlicna!Hvala Milose! (" sta hvala ... 30 e  :naughty" ) Elem,dobra za rad i fino uradjena panelizacija..ukratko  lako sklopiva. Maketa je uradjena iz kutije ,sem samogradnji u kokpitu i kutijama stajnog trapa.Boje koriscene su Rev. 68 i 57 , donjaci Hu 230 pru blue.Sve su boje posvetljavanje pre farbanja oko 10% i dodatno pre fejdovanja,ali neznatno.Lakovi su rev polumat miks 60%-40% u korist matta. Wash i ostarivanje radjeno mekom grafitom i Tamoja D setom. Dekali su LF Us Jets br. 4 i imao sam problema sa njima.Predebeli su i morao sam da ih omeksavam poprilicno puta..cak 10 mislim..bas sam ih natapao!Sta se desilo tu ja ne znam ali bas sam imao problema!Brojevi beli iz posebnog seta i stensili iz kutije Hasegawine.
Nisam bas najzadovoljniji ucinkom,iskreno,vise sam ocekivao! Al dobro,nije ni tolko rdjav sto se mene tice!Bice bolje ,kada se docepam jos jedne kutije,ali u srebrnoj varijanti.To je to!Hvala svima na paznji!Udrite sa kritikama,popio sam rakijicu da se spremim za iste!  :naughty
Pozdrav svima!

















zadnja je nesto mutna ..
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

dragan_mig31

Meni sejbrdog izgleda kao pravi.Svaka cast prelep je.Ako moj bude bar 50% od ovoga bicu prezadovoljan :)

Gusha

Znam tu maketu, dekali jesu horor i nocna mora, ali zato se maketa sama sklapa.Maketu sam video na NG kupu, i odradjena je sasvim OK.Pitam te samo u kojoj je boji naslon za glavu, posto bi trebalo da je u boje koze!

airbamby

Sasvim dobro uradjen, retko se vidja u ovoj razmeri.
:pilot
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

Sandman

Lepo je videti ga i kao maskirnog - vishe ga rade kao NMF primerke...

Koje si hemikalije koristio za omekshavanje dekala?

Za deblje dekale (Academy npr.) se dobro pokazao Gunze Softener (zeleni chep), ali isto tako dobro radi i Gushina metoda "vrucih prstica" :D

Shta sledece "napadash"?

voja

Лепо, лепо, мада ми је срцу ближи NMF.  :)
Ретко се виђа у овој размери зато што је макета безобразно скупа. То је једна од најскупљих макета у 1/72 произвођача Hasegawa у категорији ловца једноседа.
Ја сам свог F-86D недавно успео набавити у Мађарској, за папрених 25€ а за исту цифру купио сам и B-24J од Hasegawe на снижењу.

.

PELE

Quote from: sezan on 14-12-2010, 15:45:19
Maketa je odlicna!Hvala Milose! (" sta hvala ... 30 e  :naughty" )

:lol

Odlican Sabre dog, mnogo mi se svidja!  :cheers


Pozz

Mislim, da si u potpunosti ostvario cilj.
Boje mi se isto tako sviđaju.

Ima i u mene jedan još u kutiji.

Josip

Hawkeye

UUUUU bas opasno izgleda,svaka cast Sezan,lepo si ga uradio :) !

'Уживај младићу за младости своје!'

Goran A.

Nisi ga lose uradio, maketarski deluje sasvim, sasvim pristojno ali kao da mu nesto nedostaje. Malo praznjikavo. Ne znam za 113, npr. 129 je imao beli prsten iz radoma i crno obojeni deo vrha vertikalca. Mozda nedostaju stensili pa imam takav utisak.

Milan18111

Odlican rad ....koji mnogo bolje izgleda uzivo nego na fotkama.
Boje si "pogodio" tako da ce ovo biti dobar reper za moj F-86...al' u 48-ci ;D
Jos jednom..svaka cast.

mikoyan

Slazem se sa Milanom i meni uzivo mnogo bolje izgleda. Lep rad u svakom, slucaju!

"Punjena paprika", kako sam nedavno pročitao, da su ga zvali piloti MiG-ova u JRV, u biti nikad nije bio neka lepota za oči.
Maketa izgleda malo prazna pošto je avion takvog oblika.
Još prazniji bi izgledao, da je u boji metala.
Možda još da mu dodaš koji stensil (žuti) i stalak od. podlogu sa merdevinama?

Josip

sezan

#13
Hvala svima!
Gusho,za naslon nasih ne znam ali znam za Usa Dogove ...nesto svetlo crveno..i sem sa korice Jets knjige..nighe nevideh nase..ali to je po meni manje bitna stvar.

Sandman-koristo sam revelov dekal soft koji me dosada nikada nije izneverio..i sa najgorim dekalima..ali ovi su se cudno ponasali..uvrtali su se ka spolja sa svih strana pa sam ih uz dosta ubedjivanja i omeksavanja nekako namesti..da ne pominjem da su mi pucali posle svog tog tretiranja jer vise nisu mogli da izdrze...srecom imao sam jos jedan set..

Ago..slazem se da je praznjikav...ali stvarno ne znam sta da mu radim!Prvo nema stensila u setovima u tu pa sam se snalazio.Drugo i stensili su uglavnom crni sem par crvenih krugova...i na kraju nisam hteo da silujem!Gledaju ci fotografije ,zakljucio sam da su oni jednostavno takvi i to im je!Zato sam i uzeo bele brojeve da stavim da amlo razbijem monotoniju!Srebrni sa bedzevima izgledaju (po meni) lepse ali sam ovaj put resio da uradim maskirnog jer nije tolko cesto vidjen ..a sledeci je srebrni,samo da se dokopam jedne kutije nekako.

JZ-nesto nisam video zute stensile po fotografijama,a pistu imam za njega i merdevine su se retko koristile zato sto je imao stepenik na izvlacenje..ni na jednoj fotografiji ne videh merdevine..ali mozda bi moglo!

Jos jednom ,hvala svima na komentarima!Sledeci ce biti bolji nadam se!Pozz!


"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

Profa

Lep je, Valdo, mlogo je lep...
Avion je taki je kaki je, tu nema mnogo filozofije :-\
Al' 30 EUR??? tries' mu majke  :uaaa ne dam, će da bude nešto drugo jevtinije, dok to dojde na red...
Bogu fala što sam Lala! :)