f-16C Tripple Nick

Previous topic - Next topic

Gusha

Evo, najzad sam zavrsio i ovaj sestomesecni projekat.Avion je bio baziran u Avianu i oboren je od strane nase 3 raketne brigade PVO.Pao je u okolini Sapca, pilot se katapultirao i kidnuo sa spasilackim timom, koji je takodje bio gadjan prilikom povlacenja.Ameri su tvrdili da je u pitanju mehanicki kvar i brze bolje ofarbali jos jedan avion potpuno identicno i predstavili ga u Keckemetu naredne godine.Mi znamo sta je istina, dobio je nevu u motor, odatle kvar....
Elem, ovo gore je nebitno za dalju pricu o maketi.U pitanju je Revell, toliko hvaljen, maketa super bla bla..Ona je u principu dobra, ali ima nekih manjkavosti,Sediste pilota je previsoko, tako da kad se stavi u kadicu, poklopac kabine ne moze da se zatvori.To treba ostrugati malo vise, mada Joca Barbarosa kaze da on nema taj problem, dal, su doradili, neznam, uglavnom treba obratiti paznju.Dat je uzak i onaj siroki usisnik, potreban za avione stacionirane u Avijanu, ali su ga napravili iz tri dela, tako da kad se sklopi prava je muka za smirglanje.Na kraju nisu dali LANTIRN za bombardere vec samo onaj za Amram, tako da mi Joca dao njegov (hvala drugare).Revel je dao GBU 10 a ja sam stavio GBU 12 al za to treba drugi nosac, tako da sam sve to ponovo capio od drustva (hvala Drako i Joco).
Boje su HU125, HU 126 a nos je HU106.Posle farbanja, posvetljavao sam panele dodavanjem malko svetlo sive HU64 u postojecu HU125.Postshading sa donje strane i na vertikalcu sam farbao sa HU106 tako sto sam je razredjivao u odnosu 3:1U stajnom trapu sam dodao instalaciju od licni i razvucene plastike od ramova, (treba da imate zivce k'o sajle, jer mora da se provlaci nakon postavljanja stajnog trapa).Uglavnom sve je gotovo, bio na NG i evo posle jurnjave da se zavrsi, nadjoh vreme da napisem ovu recenziju i da okacim fotke...


Suhoj

Fenomenalno uradjen,bas mi se svidja!
Jel to u 1/72 ili veci?
I gde si nabavio dekale, vrlo rado bi radio ovakav  :)

Gusha

U pitaju je 1:72 a dekali su Astradecals, nabavljeni kod Radeta Ajdukovica...


Sandman

lep povratak Gusho posle duze vremena malo i tebe da gledamo ovde ;)

svidjami se kako si odradio senchenje... koju si boju koristio za izduvnik, chini mi se da bi mozda malko josh garezi lepo leglo na njega?

barbarossa

lepo lepo Guso, sad da pricam ono jao super je i bravo, to moze svako, ja cu da ti dam par konstruktivnih saveta koliko mi znanje dozvoljava. Nije nosio AIM-120C koje si stavio vec AIM-120B AMRAAM, ove C imaju potkresana krila, drugo, ovaj ometac ALQ-131 na doticnom avionu sudeci po fotografijama koje posedujem na svakoj fotki je sive boje u boji donje povrsine aviona, i jos jedna stvar, koristio si generacijski ranije GBU-12 iz serije Payway I (koriscenje u Vijetnamu), a on je koristio Payway II module za bombe, (Falklandi, Operation Desert Storm pa na dalje) sve ostalo je istorija, maketiska ubava, no jedan ceka i mene uh, kad li ce to biti....

PELE

Uf, predobar je!  :o Svaka cast!


Pozz

Jeli to onaj čiji rep kiti display u Surčinu?

Iako ovi moderni jetovi nisu moje područje maketa mi se dopada.

Josip

Hawkeye

Pohvale Guso i od mene,maketa odlicno uradjena :) !

'Уживај младићу за младости своје!'

Goran A.

Kao sto kazu, ovog i F-117 treba da ima svaki srpski domacin! Te Neve ponekad izazivaju cudno ponasanje kod F-110-GE-100 motora. Ne znam u kakvoj su vezi al' te godine je nesto slicno primeceno i na F-117

(As someone said,  every Serbian host should have this and F-117! Nevas
sometimes cause strange behavior in the F-110-GE-100 engines. I do not know what kind of, but the same year they noticed something similar on the F-117)

Dopada mi se, a ovo sto je receno lako ces ispraviti.



Profa

Sviđa rad, Gusho, vidi se da si koristio raspoložive reference u muzeju :naughty
Sad još jednog spljeskanog F-117, i puna šajkača :super
Bogu fala što sam Lala! :)

Gusha

#11
Bata Joco, nisam bas toliko potkovan s' naoruzanje, znas da sam jedva nabavio te GBU-12, sasvim si u pravu, al' to smo okacili sto imasmo.Vidi na ovoj prvoj slicki, koje su bombe u pitanju.Za rakete, to je jos jedna manjkavost Revelovog seta koju treba upisati u recenziju.Sto se tice ALQ 131 evo ti dve fotke da si popunis kolekciju, ima ih i u boji olive drab.Bata Srki evo i slicki original izduvnika.Nema tu mnogo garezi...Boja za izduvnike je bila Alclad Pale Burnt Metal...Sto se tice F 117, u pripremi je, avionce nabavljeno, al sad da vidimo da nadjemo dekale negde...Ih kad bi se neko zeznuo da ih isprinta... :o :)






sezan

UAA agresori!! Ali od F-16 ovog najvise volim...ne znam ni ja sto!  :think....  :hahaha
Lepo uradjen nema sta!  :cheers
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

mikoyan

Zaista lep rad Gusho. A vidjen i uzivo. Pozz

Miroslav

Odlicno uradjeno, ali se vidi da je sediste previsoko. Sve osim toga je zaista super. :cheers