Mirage V BA 1:72 heller

Previous topic - Next topic

dragan_mig31

Evo jedna veoma draga maketa u mojoj kolekciji.U pitanje je odlicna hellerova maketa Mirage IIIE/V.Maketa je totalno u poztivi pa sam morao da svaku liniju prerezem i da dodam poneka nova.Sklapanje je standard heller,nije lose ali nije ni dobro.Kokpit sam dogradio u samogradnu a dodao sam i resinsko MB.MK6 sediste(ili je bilo mk.4 ne secam se bas :D).Pitocev je od igle,dodano malo ozicenja u kutije stajnoga trapa.Izduv dobio malo detalja sa unutrasnje strane.Malo sam se napatio sa prednjeg stakla i poklopac kabine jer se ne uklapaju bas najbolje.Farbanje je sa MM i revell odokativno mesane boe kako bi dobio prave nijanse.Dekale su iz kutije.Nisam imao nikakvih problema.Praljanje se svodi na minimum jer su u 70te pre reomonta i modernizacije ovi avioni bili jako cisti.


sezan

Prelepa kamuflaza,bas mi se svidja!Bravo Dragane!Jos jedan lepotan u kolekciji i to nesvakidasnji..retko vidjen!  :bravo
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

PELE

Dobar je, ja bih mu mozda jos malo produbio panele ali to je stvar ukusa.

Imam u planu jedan Mirage, mozda bude bas ovakav.


Pozz

dragan_mig31

Hvala vam.Nisam hteo da preterujem sa panele da ne bi bili kao rovovi :D

sezan

Treba uvek voditi racuna o razmeri!Samo prenesi dubinu i sirinu linija panela i 1:1...mislim da su ok!Samo tanji i plici mogu da budu ali nikako suprotno!Po mom rezonu.  :cheers
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

Nemsy_29

Dobar ti ovaj miraz, dekali su odlicno legli. Odlican posao  :)

DjG


eeeeee... ja radio takvog 1980/81. Farbao cime sam mog'o - temperama i alkoholnim flomasterima... valjda...  :headbang.

Svidja mi se kako si uradio  :o

Vladimir

Prelepo mu stoji kamuflaza ,samo steta sto zapostavljas Ruse ;)
Ф89 НС

Goran A.

Helerovi Mirazi stvarno bolje izgledaju kada se izgraviraju panel linije. Lepo ti je ispao ovaj primerak.

mikoyan

Ovaj ti je ispao sasvim korektno. Lep rad!

Milan18111

Jes' vala ispao lepo,nema sta.Kamuflaza mu je "legla"odlicno.
Mozda mu malo prljanja odozdo ne bi skodilo... :think

capritim

Svaka čast Draganče, odličan Miraž, baš dobro ispao.  :super

Sandman

Dobro je da nisi preterao sa dubinom linija panela, bilo bi preterano. Chak donji deo deluje mnogo kontrastno i ovako kako je, mozda zbog boje washa? Odozgo je sasvim ok ispalo sa diskretnijim washem, a kamuflaza tj. prelaz boja je lepo ispao.

Jesi li kamuflazu radio bez shablona - na prelazu kamuflaze i donjeg dela tankova za gorivo se vidi oshtriji prelaz, rekao bih da je tu bio blutak, ali odozgo mi deluje kao freehand?

Fin rad, shta je sledece na spisku? :)

Hawkeye

Ovu maketu prvi put vidim uradjenu i odlicna je,bravo?Hoces li dodavati neko naoruzanje?

'Уживај младићу за младости своје!'

dragan_mig31

Hvala svima.Kamuflaza je radjena freehand odozgo a prelaz izmedju donje i gornje boje je blutack.Nisam hteo da ga previse prljam jer sve fotke koje sam nasao su prikazuvali dobro ocuvane miraze.