Spitfire mk IX Italeri 1/72

Previous topic - Next topic

airbamby

Italerijev Spit u razmeri 1/72, uradjen iz kutije bez dorada izuzev pojaseva koje sam napravio od trake.
Sto se sklapanja tice malo zeznut, pogotovu donjaka krila i nos-trup ali nista sto se neda resiti...
Dekali su LH set 1948 War, a Spitfire je zapravo zarobljen od strane Izraelaca u El Arish-u
Posto ne volim da preterano filozofiram evo slika makete.


http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

Sandman

dobar je Bamby, nisi ga previshe zaprljao, svidja mi se malo suptilniji weathering nego uobichajeno ;)

tenk

videli smo ga na kupu uzivo,pravo malo remek delo!nije za dzabe uzeo prvo mesto u idf kategoriji :super ovo mi je mozda tvoj naj lepsi rad drugar! :bravo
www.oluj.org
"May God have mercy upon my enemies, because I won't."

Hawkeye

Da li su ovo britanske boje ili su (pretpostavljam) egipcani ga farbali nekim svojim?I jos jedno pitanje,izgleda mi kao da nije opalio ni granate ili se tragovi ispaljivanja inace i ne vide toliko?Inace,svidja mi se kako je maketa uradjena.

'Уживај младићу за младости своје!'

airbamby

Hvala ljudi, boje jesu britanske (mid stone/dk earth/azzure blue prva i treca MM authentic a druga humbrol), ali je sema jako zanimljiva jer,pa bas, i nije skroz standardna... za tragove garezi od metaka, tu su ali nisam hteo da preterujem...
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

cherny

Fenomenalan je! Taj Italeri, mada ima dosta gresaka, meni lici na Spitfire kako god okrenes. Ako pravis jos koji, reci, da ti kazem kako da mnogo lakse sklopis taj problematicni nosni deo.

ubermagog

Odlično je ispao!

Avion je bio prefarbavan pa zato ima 'čudna' polja koja nisu baš po RAF-u.

PELE

Prelepa kamuflaza, ove oznake mu stoje!


Pozz

Boki

Spit je prelep, Bambi, svaka čast. :bravo
Sviđa mi se što ga nisi preterano isprljao. :super

Quote from: cherny on 22-12-2010, 17:57:53
Ako pravis jos koji, reci, da ti kazem kako da mnogo lakse sklopis taj problematicni nosni deo.
Negde sam pročitao da je bolje polovine nosnog dela spojiti na polutke trupa, pa tek onda spojiti polutke trupa. Jesi li na to mislio? :think
Pitam jer me čeka jedan u šteku. :-[

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

cherny

Da, zalepis politke nosa na polutke trupa, pa onda slepis trup, a ubacis parce sprua kao "spacer" u nosu pre nego sto zalepis donji deo nosa.

Goran A.

Ajmo majstorski prevod za "spacer"? Kako se to u nas kaze iako izraz nije poreklom srpski? Ko da tacan odgovor nece dobiti bas nista.

Spitfajer mi je privukao paznju jos na takmicenju, mislio sam da je Tenkov. Vrlo je dobar nema sta!

Gusha

Bravo Bambi, prelazi izmedju dve nijanse su ti odlicni, maska, bluetack, sta je u pitanju?I stvarno bre Cherny sta ti je ono spacer, jel se to jede?

medico

bambyyyyy , fantasticno rodjache !
suptilan weathering umereno prljav, te smedje seme su na  Spitovima uvek atraktivne ! malo bih ujednacio upustanje panelizacije preko decala i ostatka mekete sem toga pokusavam da nadjem neku zamerku ali teshkoooo !
AG02 ... jel moze : distancer, stepenik, odbojnik, umetak ?

Boki

Hvala puno, cherny. To za spacer nisam znao. :cheers
Spacer - ono za ono. :D

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

Kerber

Odlivan rad Bamby!
Vidmo na delu kako problematicni Italeri ume da zasija i da pleni!
Mogao si da mu zagitujes vrata ispod kabine na desnoj strani trupa - to nije imao, a druge neke zamerke nemam.
Boje i prljanje - taman.

A pitanje od milon nista :
To se po nekim nasim selima kaze i "direk " (odbojnik).... :D