Bristol Beaufighter Matchbox 1/72

Previous topic - Next topic

airbamby

1948-me IAF agenti su otkupili 6 aviona ovog tipa od kompanije koja je prethodno od RAFa otkupila ove letelice. Avioni su dugo stajali i bili jako lose odrzavani pa je cak i velika kolicina opreme nedostajala. Avioni morali da budu popravljeni i uradjena im je revizija pre predaje . Posto je na snazi bio embargo na isporuke oruzja Izraelu 4 Bofajtera su poletela ispred kompletne filmske ekipe pod izgovorom snimanja filma, i naravno nikada se nisu vratili. Avioni su iz Britanije preleteli na Korziku a odatle u Jugoslaviju. 01.08.1948 Avioni su stigli u bazu Ramat David gde su se pridruzili 103-oj bombardersko-transportnoj grupi. Avioni su oformili B-Krilo kojim je komandovao Kanadjanin Leonard Fitchett.
Matchbox maketu sam dobio na poklon od drugara (Hvala Zorane)

evo slike samo za nostalgicare



Evo i fotki gotove makete


http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

Miroslav

Svaka ti cast! Prelepo si ga odradio. Odmereno u svemu.  :super

Hawkeye


'Уживај младићу за младости своје!'

pekar

Ko kaže da matchbox ne valja?
te duboka panelizacija te malo panela itd
odličan rad i bre dobra šema lep "čisto " ma super je.
IL-76

Slobo

Odličan je! I jedno pitanjce: videh da revell ima ovo avionče u ponudi, pa me interesuje jel istu ovu maketu i oni pakuju, pošto pakuju i druge matchbox-ove?

Pozdrav!

PELE

Odlican, uzivo je jos lepsi!  :)


Pozz

cherny

Da. to je taj isti Matchbox. Inace, Beaufighter nije bas dostupan u 1/72, pored ovog Matchboxa, postoji jos stari Airfix (1958. godiste), Frog(1969.) i nova Hasegawa.

Boki

Jako lep Beaufighter i ne tako česta maketarska tema u 1/72. :super
Nisam znao da ih ima tako malo u ponudi u 1/72. :think

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

Kerber

#8
E, sad...'di nas, matore, nadje sa ovim...?!? ;)
Matchbox su , po meni, imali jako tacne, konturno gledano, makete...Al' detalji, paneli, suplji trupovi i nikakvi stajni trapovi...
Odlicno odradjen avion!
Bas je uspeo ! Kao je samo lepo-ruzan ovakav bucmast i jos sa ovim filetom ispred vertikalca...Nisu mi za dzaba omiljeni!
Bravo za rad i odabir teme!
E, sad - signalna svetla na krilima - ?

BTW...imam Frogov Mk.XX preradjen u Mk.I, i Airfix mk.X...Lepi i cini mi se tacni po profilu, jedino - detalji su uzas, a u trupu i lezistima stajnog  trapa - veeeliko nista, pa treba da se doradjuje. A Hasegava mi pobeze.... :-\

pekar

E, sad - signalna svetla na krilima - ?
Pa dobro de ofarbaće čovek i taj detalj. zar ne?
IL-76

pkrasna

Uvjek sam oduševljen kad netko uraki koju maketu iz matchbox kolekcije. Po mom mišjenju su te makete odličan početak za one koji svarno vole da odrade sami. Kako što su več ostali rekli konturno dosta su točne makete a največi bonus je sama plastika koja je uvjek tvrda i odlična je za graviranje i detajliranje. Matchboxi imaju svoje nedostatke ali sa malo TLC možete odraditi i takmičarsku maketu. Sve čestitke za rad. Maketa je prekrasna!

Pozdrav!

Primož

E, da si mu samo izgitovao ove kanale bio bi još bolji.

Josip

zamorano

Jaaoo :'(... +1 nostalgičar ovde. Moje dve prve makete (da, počeo sam sa dve 0:)): Matchbox Westland Lynx i ova.

Lep avion, majstorski urađena maketa, odlične fotografije... Jesu jaki paneli, ali da nema njih ne bi se ovako dobro video elegantan oblik.

Goran A.

Lepo uradjen Beaufighter, Matchbox je uvek bio dobar za opustanje.