1:72 Italeri Mig-29 Serbian Air Force (18101)

Previous topic - Next topic

Shteff

Evo mog pokusaja da uradim nasu 29-ku.
Imao sam problema sa ispiranjem wash-a, ali na kraju sam uspeo koliko toliko da spasim stvar.
Mada iskreno, nije mi bila ideja u startu da ga ovoliko zaprljam.
Prvi put sam radio sa "Lift here" dekalima, i zaista su kvalitetni.
Toliko od mene, nadam se da vam se dopada.















lord sir giga

MAketa se dopada, sto se prljanja tice davno sam stojao pored njega, odnosno 301, pa je on bio cist , valjda spreman za show.
e sad nasta li lice sada jedino znaju oni koji su ih skoro slikali i sredjivali.
Tako da se meni tvoj rad svidja, pogotovu si lepo ofarbao poklopac kabine.
I bre turi mu neke od onih raketa, ipak je to borbeni avion a ne maneken, mada tome sada sluzi.
Nego sto si mu skidao farbu odozgo, nije vec pocela da se ljusti?


Miroslav

Po mom misljenju je prljanje Ok. Nisi preterao. Cime si farbao maketu i koje si farbe koristio?

Sandman

Quote from: lord sir giga on 26-12-2010, 08:11:19
sto se prljanja tice davno sam stojao pored njega, odnosno 301, pa je on bio cist , valjda spreman za show.

Gigo, 301 je dvosed, a ova maketa predstavlja 101...  ::)

Shteff, u sushtini, ne izgleda toliko zaprljano kako si napisao, vishe izgleda kao da su paneli malo vishe posvetljeni, ali ne smeta, daje utisak kao da je ovo aparat posle nekog vremena korishcenja po raznim vremenskim uticajima.

Koje si boje koristio, iako su slike dosta tamne, deluje mi da se lepo izabrao boje za kamuflazu.

Izduvnici deluju dosta dobro, jedino malo onaj chipping kvari utisak.

Sve u svemu solidan rad, jedino preporuchujem malo jache osvetljenje kod fotografisanja, i probaj da koristish tamniju podlogu - bela podloga stvara suvishe jak kontrast tamnoj kamuflazi pa detalji ne dolaze do izrazaja - neutralno siva ili crna podloga bi bolje legla. U knjizari "Rashko" u ulici Kraljice Natalije (blizu hotela "Prag"), mogu se naci hameri u raznim bojama, mislim da su formata B1 (100x70cm), shto je vishe nego dovoljno da obuhvati vecinu modela koje radimo...

lord sir giga

@Sandman Pa dobro bre od svih na forumu nemoras me ti praviti glupim, pa valjda znam da je 18301 dvosed.
Nego sam napominjao da je zadnji put kad sam bio pored Mig-29 (pa sam onda naveo broj da se zna da sam bio pored dvoseda koji je bio na izlozbenom delu) da je bio cist posto je sigurno sredjivan za show.
Tako da od tada su se sigurno isprljali ostali koji nisu imali tu srecu da budu sredjivani kao on.
A za ovaj hamer u boji, nije losa stvar kao pista samo da se malo bolje sredi iscrtaju neke linije i eto.

Sandman

Quote from: lord sir giga on 26-12-2010, 09:56:33
@Sandman Pa dobro bre od svih na forumu nemoras me ti praviti glupim, pa valjda znam da je 18301 dvosed.

Ne pravim te glupim nego samo usmeravam diskusiju na pravi put - pominjanjem oznake za dvosed, neko ko nije upucen u tematiku (znam da skoro svi vec znaju sve o nashim 29kama ali opet..) pogreshno moze da skapira o chemu se radi...

A s obzirom da nemamo mnogo ovih aviona, verujem da su skoro svi u istom stanju po pitanju farbe, ne verujem da su neki chistiji od drugih....  :-\

Quote
A za ovaj hamer u boji, nije losa stvar kao pista samo da se malo bolje sredi iscrtaju neke linije i eto.

Da, hamer u nekoj svetlijoj sivoj nijansi bi mogao da prodje uz iscrtavanje plocha na stajanci, i oznaka na njoj...

Inache, mozda zanimljivi za shtampanje podloga za stajanku mogu biti i "umetnichki" papiri tj. oni sa specijalnom teksturom na sebi. Vidjao sam papire koji na prvi pogled chak i deluju kao tekstura asfalta/betona, samo da se na njima odshtampa "stajanka" i da se zalepi na drveno postolje i to je to.

sezan

Mnogo se dopada!Bas zbog tog washa i zivosti koju mu je dao!Odlicno!Njemu nisu u realnosti ovlike kontrasti(jos uvek) ali bilo bi bezvz da si ga uradio drugacije,nego sto jesi!To je moje misljnje...i nemora da bude relevantno!
Poozz!
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

Cicak1973


Nemsy_29

Odlican ti je mig! Chipinga jos nema na pravom avionu, al nema veze meni se svidja kako je oradjen (a kakve smo srece bice ga uskoro na pravom avionu  :headbang).

Shteff

Boje su humbrol 127 za svetliju nijansu i 50% 128 + 50% 156 za tamniju.
Chipping sam zeleo vec duze vreme da isprobam.  :) Ispod kokpita postoji, a ovaj na ledjima sam video na 18105 valjda.
Sad se nadam da se u medjuvremenu i 101 na slican nacin oljustio  ;D

Sneni

QuoteEvo mog pokusaja da uradim nasu 29-ku.

Pa dobar ti je "pokušaj" ;D meni izgleda odlično, bravo :cheers
To Know, To Will, To Dare and To Keep Silent
http://www.facebook.com/MaketarskiKlubKastelBanjaluka

su27rules


Mikoyan29

Predivan migonja, prljanje si super odradio......i mene ceka jedan takav uskoro, sad znam kako da ga isprljam  :super
MK "Oluj"

PELE


ikarus214

Ovo nije pokusaj,ovo je uspeh.Kada se uporedi sa vecinom 29-ki ovde,ne beze mu mnogo.Mislim da je zaista odlican rad,nikako se ne slazem da je solidan !!!
Fino odabrane boje,fino i ujednaceno obojen,dobri prelazi,relativno pogodjen wash,pedantno-zasto bi ovo bilo solidno?  :jok
Ovo je vise nego solidno,samo ti pokushavaj dalje druze  :cheers