Spitfire Mk XIV Academy 1/72

Previous topic - Next topic

Boki

Dakle, u pitanju je Academy maketa Spitfire XIV u razmeri 1/72.
Trebalo je da je završim mnogo ranije, ali, kako su se radovi bližili kraju, eksponencijalno je skočio broj malera u radu :D .
Na kraju sam je, kako-tako, sklepao i sada ide na policu ;) .
Farbano Revell bojama, prljanje i paneli rađeni suvim pastelima, lakirano Prontom i Revell mat lakom...




Sve u svemu, ništa specijalno, ali mogu da kažem da sam ove godine završio četiri makete, te je, u odnosu na ranije periode, ovo bila uspešna godina. ;D :D

Pozdrav svima :cheers

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

Neca i Misko

lepo je ispao, samo mozda da ima iz izduvnika malo garezi, mislim da bi tako bio lepsi, ali i ovako je super.
svaka cast  :super

Boki

Hvala puno, Neco.
Namerno ga nisam previše garavio oko izduva. Pokušavam da kontrolišem prljanje.
Znaš ono: "Kad misliš da je dovoljno, već si preterao." :D

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

ubermagog

Dobar Spitfire, retko se nešto viđaju ovi kasni 'markovi'!


dusko

Veoma dobar rad samo nastavi tako.

Aleksandar

MARCHING UP AND DOWN THE SQUARE NOT GOOD ENOUGH FOR YOU, EH???!!!

sezan

Bas lep!Svidja mi se prljanje! Kakav je za sklapanje?
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

Sandman

Pa i ne deluje bash "sklepano" Boki ;)

Svidja mi se kako je odradjen, umereno zaprljan.

Kako si radio kamuflazne fleke - papirne maske, blutak ili slobodnom rukom prskanje?

Da sam ga ja pravio ne bi ga drugčije napravio :D

Josip

Bojan Ue

Bas si ga lepo "sklepao"  :naughty Nema razloga da budes toliko samokritican jer je maketa odlicna, bar se meni jako dopada!  :super

Neca i Misko

to se meni desilo xxx puta, mislim jos malo da stavim, jos malo, pa kad pogledam, a ono uprljanooo..................
bas je lep!  :)

Boki

Hvala svima na komentarima. Drago mi je da vam se dopada.

Quote from: Airsuba on 27-12-2010, 12:54:52
..retko se nešto viđaju ovi kasni 'markovi'!
Slažem se potpuno. Šteta je jer zaista prelepo izgledaju sa Griffon motorom (još kad dodaš tear-drop poklopac kabine :love ). Subjektivna ocena, naravno. ;D

Quote from: sezan on 27-12-2010, 16:06:59
Kakav je za sklapanje?
Sama maketa uopšte nije loša za sklapanje, a svi maleri koje spominjem su isključivo moja krivica. :-[ ::)

Quote from: Sandman on 27-12-2010, 17:54:09
Kako si radio kamuflazne fleke - papirne maske, blutak ili slobodnom rukom prskanje?
Maskirao sam Blu-Tackom, s tim što sam kasnije popravljao sitne greškice. Inače, prvi put mi se desilo da mi je BT ostavio tragove. Pretpostavljam da je trebalo da sačekam još malo da se boja bolje osuši. :think

P.S. Tek sad videh da sam zaboravio da zalepim poklopce stajnog trapa. :D Ako ih ne zalepim pre 31.12. ne mogu da je računam kao završenu ove godine. :think

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

PELE

Zaista izgleda odlicno!

Svaka cast!  :cheers


Pozz

Goran A.

Vrlo odmeren rad, dopada mi se!