ИЦМ & Роден ЛаГГ-3 серија 1-4 1/48 & 1/72

Previous topic - Next topic

oddball

Radio sam ih paralelno neko vreme a onda se pojavila gomila obaveza tako da nisam mogao da istrajem u svojoj zelji.

ICM-ov se jako dobro sklapa, jedini "problem" bio je na spoju krila sa trupom na zadnjoj strani ali uz malo stirena i gita lako se resilo. Lepa maketa, sa puno detalja i vrlo lepo se uklapa. Moja prva koju sam radio da bude istorijski sto tacnija. U kabini dodati pojasevi u samogranji.






Rodenov u 1/72 je daleko teza maketa za rad. Roden pakuje isti kalup u tri razlicite kutije a jedina razlika je u dekalima. Bilo je problema ali sam vecinu uspeo da uspesno savladam (koliko-toliko). Ne znam da li je do kalupa ali meni deluje kao da se vec malo izlizao. I ovde su dodati pojasevi u samogranji. Takodje sam se trudio da ga uradim po istorijskim referencama.





Eto. Houp ju lajk it!
poz
"It's time to kick ass and chew bubble gum! And i'm all out of gum!"
- Duke Nukem

Ich been klugscheisser!

ubermagog

Odlični su, i mali i veliki!

... samo nije fer što si malog slikao sa lošim svetlom, a velikog sa dobrim - zalažimo se za ravnopravnost između razmera  :D

PELE

Odlicni su, svaka cast!  :cheers

Ajd postavi fotke onog srebrnog Migonje, bas me zanima kakav je!  :)


Pozz

Kerber

Dobro si ih odradio, mada me muci  sumnja u podtipove ovih aviona, jer su se jako razlikovali...

Ne bih da pametujem, ali, seme si pogodio, al' podtipove aviona, cini mi se, nisi. (Galcenkov je trebalo da bude tip 3 i 4, sto ne odgovara ovome), a ovaj sivi je bio tip 66 ali ne ovaj koji si ti nacinio....Sorry, ne bih zeleo da se misli da ovime umanjujem tvoj rad na maketama, jako je to lepo uradjeno (mozda bolje slike ovog sivog), samo bih voleo da uvek malo vise vremena provedete svi u istrazivanju subjekta o kome se radi, a time - istorijskom tacnoscu, sama maketa dobija na vrednosti.

Nadam se da se ne ljutis.
Pozz!

A ako te interesuje nesto vise o ovim lepotanima, slobodan sam da posaljem i linkove i "knjige" koje imam.

Jadgkommando

Lepa kolecija vidi se da si Rusofil.
Lagg je odlican, pogotovo veliki.

Aleksandar

Oba su lepa, veliki mi je lepsi.
Bane je u pravu, ali to ne umanjuje kvalitet rada, a Lagg-3 je  prelepa 'tica, tako da  :bravo
MARCHING UP AND DOWN THE SQUARE NOT GOOD ENOUGH FOR YOU, EH???!!!

matilda

bravo, odlicni su.
posebno mali,izvukao si maksimum iz rodenove makete.
imam rodena vec neko vreme i u radu je.
icm sam neki dan dobio iz hong kong i taj ce uskoro na sto.

jako lepo uradjeno, finish je izuzetan na velikom.
jako mi se svidelo kako si uradio pojaseve u icm maketi koji fale u kitu, pitanje, od cega si ih napravio posto vidim da imaju i teksturu, ne lici mi na tamiya traku.

ju dont nid to houp - wi lajk it alot.  :super :bravo :pilot

stevan

sezan

Farbanje odlicno i odlicna kolekcija!Sta je sledece?
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

oddball

po ovom sajtu Galacenko je vozio ovaj koji sam napravio ---> http://www.asisbiz.com/il2/LaGG-3/LaGG-3S3-145GvIAP-white-76-Galchenko/pages/1-LaGG-3-145GvIAP-Leonid-Galchenko-Murmansk-1942-02.html
e sad, da li su oni pogresili pojma nemam. mda sam gledao i onaj sovietwarplanes ali sada je on ugasen ili sta vec pa ne mogu opet da proverim. ja bio ubedjen da sam ga uradio kako treba...

bice i slika sa boljim svetlom, samo malo da se sredim po kuci. pojasevi su radjeni sa unutrasnjom folijom od cigareta. izvuces iz kutije, iseces koliko siroko ti treba i posle prekrajas i farbas kako ti odgovara. vrlo zahvalno za rad.

ne znam ni sta cu sledece raditi, niti kada posto se 29.12. rodio maali Gavrilo (moj sin  :cheers) tako da dok on malo ne poraste nema meni uzivanja u hobiju.
"It's time to kick ass and chew bubble gum! And i'm all out of gum!"
- Duke Nukem

Ich been klugscheisser!