Bf-108 Taifun JKRV

Previous topic - Next topic

Aleksandar

Pozdrav svim maketarima.
Evo mog poslednjeg rada, Eduardov kit, sa "Lift here" oznakama (sem Š-05 koji je prskan preko šablona).
Ima par sitnijih dorada (elisa, nav. svetla, sajle i poluge - aktivatori vertikalnog kormila), sve u svemu bez većih problema.
Zahvaljujem se Nebojši Subotiću-Subi iz LH tima na pomoći, vezano za izgled ovog aviona- (makete).
Aleksandar









MARCHING UP AND DOWN THE SQUARE NOT GOOD ENOUGH FOR YOU, EH???!!!

ubermagog

Alal ti ćufte, odličan ti je ovaj 'modri'  :D
Super je što je sa korektnom drvenom elisom!

Ramove kabine si mogao još sjajnije, jer su bili našrafljeni i od istog materijala ko one ukrasne lajsne na starim automobilima - ali ti je staklo ludilo, izgleda providno i tanko ko pravo!

sezan

Bas si ga lepo udesio!I dekali su mu lepo legli!Da je malo vise maketa iz ovog opusa..bilo bi ekstra!Odlican!Pozz!

edit-koja je ovo razmera ?  48 ili veca?
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

Sandman

Povratak Gremlina u velikom stilu! ;)

Odlichno je ispao, bez preterano istaknutih panela, prljanja, izgleda kao da je sad sishao sa proizvodne trake...

Slazem se sa Subom za staklo, izgleda toliko prozirno, kao da ga i nema, samo ga odsjaj odaje da je tu :)

A ova "ispupchenja" na donjem delu krila su svetla isto? Rekao bih sa prve slike da izgleda kao far. Jesi li to doradjivao?

Nemsy_29

Odlican rad! Jedan od retkih propova koji mi se svidja, a i lepo mu cuce nase oznake  :)

airbamby

Bravo Aleksandre, odlicno uradjeno.
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

Jadgkommando

Taifun Eduard na zalost radi samo u 1/48.
Odlicno si uradio maketu, svidja mi se lagano
postarivanje kao i nijansa "modre" boje.

Miha

Video sam maketu uživo,u završnim radovima,maske su bile na pokolopcu kabine.Sad mogu reći:

Svaka čast Saša druže,Tajfun je...zahebalo vek...


mikoyan

Uh,uh, predivno Svaka cast i ako nisam neki ljubitelj propeleraca. Pozdrav.

gmiserbia


PELE

Fenomenalno, cestitam!  :cheers

Aleksandar

Hvala na lepim rečima, drago mi je da vam se sviđa.  :)
Potpuno si u pravu Subo za izgled ramova, trebali su biti mnogo sjajniji, ali eto, objektivne okolnisti i subjektivne slabosti ::)  Pogresan izbor "srebrne" i efekat koji su napravili MM sealer for metalizer i završni sloj laka.

Zaboravio sam da napišem, razmera je kao što reče Woodoo 1/48.

To na donjaci jeste svetlo, nisam ga ništa dorađivao, samo malo ispolirao "staklo"

Moglo je i bolje, nema zavese u kabini što je veoma upečatljiv detalj, hidraulični vodovi kočnica, ručice za otvaranje kabine, uvodnici vazduha za ventilaciju...



MARCHING UP AND DOWN THE SQUARE NOT GOOD ENOUGH FOR YOU, EH???!!!

Kerber

Iako vise  preferiram one sarene, ratnicki farbane, ovaj izgleda mocnije od puno druge, "sarene" brace !
Odlican rad, u tvom maniru...sve na svom mestu i perfektno ofarbano !
Steta sto nas cesce ne "castis" svojim radovima na MK.
Znam za ovu semu, samo ne mogu da nadjem vise podatke o ovom avioncicu kod nas...negde sam zaturio CD sa skeniranim YUVAM revijama. Znam da ih je bilo i u civilnoj i vojnoj sluzbi (znam djavola, procitao ja to... ;)).
Koliko ih je bilo ovako farbano i koliko ih je prezivelo nemaccki napad? Koliko smo komada uopste dobili/kupili?
Sta je bilo sa onima koji su (ako su) ostali "celi" po kapitulaciji?
Znam za fotku jednog koji je unisten, samo je to meni vise licilo na udes pri sletanju nego od bombi....
Ovo cisto zbog istorije ovih aviona kod nas, da i mladji nauce nesto o tome.

voja

Стара зрењанинска школа макетарства  :)
Одличан рад. Чекају ме два Едуардова и неколико Хелерових Тајфуна, али никако да започнем радове барем на једном.
Која плава боја је у питању?

.

Aleksandar

#14
"Koliko ih je bilo ovako farbano i koliko ih je prezivelo nemaccki napad? Koliko smo komada uopste dobili/kupili?
Sta je bilo sa onima koji su (ako su) ostali "celi" po kapitulaciji?
Znam za fotku jednog koji je unisten, samo je to meni vise licilo na udes pri sletanju nego od bombi...."


Ajd' da odgovorim kad sam prozvan ;D, mada ima ovde maketara koji mnogo bolje poznaju materiju, pa nek' me isprave ako gde pogrešim.

Bilo ih je 13, prvi je kupljen za potrebe aerokluba iz  Niša ("YU-PFC -  Morava") a ostalih 12 je kupila vojska ( "Š-01" do "Š-12")
Svi su stigli u toj tamno plavo-sivoj boji, a kasnije su prefarbavani u "lovačke" šeme, četvorobojno kao IK-3 i dvobojno kao naši Me-109.
Koliko ih je preživelo Aprilski rat i ko ih je i kako koristio nije mi poznato.
Ta fotka koje se sećaš je "šareni Š-07" koji je uništen u sudaru sa Harikenom na aerodromu Borangaj 1940. godine.

"Која плава боја је у питању? "

Revell 56, po savetu mog nastavnika N.Mikluševa.  :)
MARCHING UP AND DOWN THE SQUARE NOT GOOD ENOUGH FOR YOU, EH???!!!