Bf 109K-4 NJG11 Revell 1:32

Previous topic - Next topic

Lud13

Evo privedoh jos jednu maketu kraju.

Maketa je 1:32 Revell/Hasegawa Messerchmitt Bf 109K-4 iz NJG11 sa samog kraja rata.

Farbanje tipicno za NJG. Ceo avion u RLM76 sa tufnama i nacionalnim oznakama u RLM83.
Oznake su ofarbane uz pomoc Montex maski. Sad tu je bilo malo mucenja oko namestanja na pravu poziciju, i sa toniranjem bele koja mi je izgledala isuvise belo pa sam morao da celu maketu preprskam sa RLM76 da bih uz put malo ubio i tufne.

Sklapanje je islo bez problema al su muke nastale prvo kod glos laka a posle i mat, tako da sma bio na ivici da skinem farbu i pocnem iz pocetka al sam se nekako izvukao.Ostarivanje temprama i pigmentima a izduvni gasovi odradjeni sa Tamiya Smoke i crnim pigmentom. Zastitnici za auspuhe su samogradnja ( moj prvi pokusaj )

Na kraju ispade malo prljavije nego sto sam hteo ali nadam se da nisam mnogo preterao.
Ah da :):):) Dodatni tank za gorivo je nov pa je malo cistiji od ostatka aviona :):):)

Dosta price...


























i na kraju pokusaj istog aviona od pre nekih 15god :):)


Dejan



Neca i Misko

odlican je, prljanje je super ispalo :super
jedino me zanima kako je radjena ova bela na propeleru?

Aleksandar

Odličana šema bojenja i još bolji rad.
Efekto izgleda
MARCHING UP AND DOWN THE SQUARE NOT GOOD ENOUGH FOR YOU, EH???!!!

Goran A.


Lud13

Quote from: Neca maketar on 03-01-2011, 17:05:34
odlican je, prljanje je super ispalo :super
jedino me zanima kako je radjena ova bela na propeleru?


Montex maska Neco :)
prvo bela pa maska pa crna...


Profa

E stvarno si što ti i nick kaže :think... Pa znaš kad bi ja kren'o da sklapam toliku maketu, a još i potroši plastike za 8-10 dobrih  D:)

Šalim se, naravno, koliko se na slikama da videti vrlo dobar / odličan rad :super sa tehničke strane gledano, a o tipovima, podtipovima i sličnome uskostručnome bih prepustio reč Banetu... :zvizduc
Bogu fala što sam Lala! :)

airbamby

Sasvim dobro izgleda farbanje i sklapanje, mozda bi mogao popraviti prljanje guma, lako se da ispraviti, ova nijansa (za prljanje guma) mi nekako odudara, pogotovu kad se pogleda i zadnji tocak koji je gotovo cist... mozda i gresim ali je to moj utisak...
Koji lakovi su ti pravili problem?
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

PELE

Изгледа да је слетео на неки тениски терен, по шљаци вероватно...  :D

Шалим се, одлично изгледа, честитам!  :cheers

dusko

Ne razumem se bas toliko u te avione ali rad je za pohvalu.

drakii

Iako mi se veoma dopao tvoj rad, a nije ni svaka maketa za takmichenje, pedmetna razmera trazi vishe angazovanja( rada ), ne zameri , nego doradi, nashao ko da ti kaze, al kaza, poizdrav

Da se i ja pridružim Drakiijevom mišljenju.
Da je u 1:72 bila bi to sasvim OK maketa.
Ali 1:32 je ogromna razmera koji doslovce traži dorade, detalje, otvoren cockpit i kapotaž motora, da bi avion bio uverljiv.

Josip

Lud13

Quote from: JŽ on 14-01-2011, 09:38:26
Da se i ja pridružim Drakiijevom mišljenju.
Da je u 1:72 bila bi to sasvim OK maketa.
Ali 1:32 je ogromna razmera koji doslovce traži dorade, detalje, otvoren cockpit i kapotaž motora, da bi avion bio uverljiv.

Josip

Hvala na konstruktivnom predlogu Josipe (Draki takodje :) ) , mada ja ne volim da nista kvari liniju aviona tako da na mojim radovima ta opcija otvaranja svega i svacega nije pozeljna. :). Slazem se da je ovo grosse razmera i da mozda treba nekih dorada ali ja nemam nesto volje da se bavim tim stvarima. Jedina stvar koju volim da dodam su pojasevi sedista a ostalo manje vise OOB. Ne kazem da necu nikad uraditi detaljisanog messera ( verovatno je to samo pitanje vremena ) ali mislim da nove moderne makete imaju vise nego dovoljno detalja koji samo ionako dizu cene koje su vec velike.. Licno vise volim Hasegavin pristup maketarstvu nego nove tamiya makete koje su super detaljisane i preskupe.



Dejan

drakii

Svakako je izbor na maketaru koliko che da se angazuje, imajuchi u vidu ono shto sam od tvog opusa video, dao sam slobodu da izjavim prethodno, u svakom sluchaju je maketa ispala vrlo lepo, alui slika je slika, a prilika prilika, pozdrav

Lud13

Quote from: airbamby on 04-01-2011, 00:58:29
Sasvim dobro izgleda farbanje i sklapanje, mozda bi mogao popraviti prljanje guma, lako se da ispraviti, ova nijansa (za prljanje guma) mi nekako odudara, pogotovu kad se pogleda i zadnji tocak koji je gotovo cist... mozda i gresim ali je to moj utisak...
Koji lakovi su ti pravili problem?

Sredjene su gume, kad budem stigao okacicu koju sliku Č=

Oba laka su MM enamel. Prvo mi je glos lak na nekim mestima posle susenja ostao lepljiv , ne mnogo ali dovoljno da iritira a posle mi se kod mata javiloa neka vrsta belila. Inace sam koristio orig MM rayredjivac ya lakove u rameri 1:1  pa mi strarno nije jasno gde sam zabrljao..

Quote from: drakii on 14-01-2011, 23:40:28
Svakako je izbor na maketaru koliko che da se angazuje, imajuchi u vidu ono shto sam od tvog opusa video, dao sam slobodu da izjavim prethodno, u svakom sluchaju je maketa ispala vrlo lepo, alui slika je slika, a prilika prilika, pozdrav
Draki stvarno nisam zlonamerno shvatio tvoj i Josipov komentar. Da ne zelim da cujem misljenja kolega maketara ne bih ni stavljao slike svojih maketa, samo sam pokusao da objasnim zasto radim OOB cak i u ovoj velikoj razmeri.


Dejan