Highway to the danger zone part 4- F-14D TOMCAT, VF-2 Bounty Hunters

Previous topic - Next topic

Tomcat

Ko o cemu baba o ustipcima... Opet ja sa F-14, ponovo Revell u 1/72. Ovaj put je F-14D iz VF-2 sa USS CONSTELLATION iz operacije Iraqi freedom, prolece 2003. godine. Dekali su Hasegawa, boje MM i Humbrol. Generalno sam zadovoljan kako je ispao, a posebno bih zahvalio Emilu na pomoci.

Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

Suhoj

Ispao je fantasticno meni se jako svidja!
Koju boju si koristio kao osnovnu sivu?

Tomcat

Gornje povrsine MM medium gray pomesan sa belom otprilike 4:1, dole HU 127 i HU 147. Postshading odgore sa cistom medium gray, a dekali su posvetljeni
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

Sandman

Svidjaju mi se ove low-vis oznake, lepo su se uklopile sa korishcenim bojama na maketi.

Jedino mozda da si malo vishe razredio ovu sivu za postshading - na pojedinim mestima deluje nekako dosta plavkasto - mozda je bolje pastelima/pigmentima odraditi prljanje tih delova...

U svakom sluchaju dobar je...

Kakva je inache maketa za sklapanje? Da li je i tvoj primerak imao pomalo "shmirglastu" povrshinu plastike?

Tomcat

Meni licno bolje deluje uzivo nego na slikama, tako d, bar meni, ne deluje bas tako ''plavo'' jer ga gledam uzivo  ;D Dekale sam ''prosvetlio'' jako razredjenom HU 147, bili su ipak tamni kao da je tek ofarban, a ja sam hteo da moj ipak bude kao posle par meseci krstarenja, a pre toga sam ih nekoliko puta natapao sa micro sol-om. Ima hrapavu povrsinu i on, a sto se tice sklapanaja... Sta znam, nije los a nije ni najsjajnije. Jedino mi je bio problematican desni uvodnik. Mislim, imam u steku gomilu Hasegawinih i Fujimi, ali kupujem Revelove cisto da bude po jedan iz svake jedinice, a posto sam to zapoceo sa Revellom, onda je red i da tako zavrsim, jedino sto je Revell u medjuvremenu prestao da proizvodi A varijantu pa me koci u planovima  ;D Bombe sam inace uzeo od Academy F/A-18C
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

Nemsy_29


EMIL

Odlican. Posebno mi se svidja prosvetljavanje dekala i mislim da su svi trebali biti tretirani, al dobro. Mozda jos jedan sloj mat laka, na slikama mi je dosta sjajan...

pekar

vide se dekali (leva strana dekal --101--)  a i točkove nisi baš sredio najbolje !
ostatak je dobar.
IL-76

dusko

Veoma dobra maketa malo su mi boje zbog kvaliteta fotografija plavicaste ali verujem da je uzivo sve mnogo lepse.

wulf

Sto se tice bojenja sasvim dobro odradjeno, mada maketu treba videti  uzivo pa onda pricati o nijansama . :think
Jedina zamerka je sto je nisi vise isprljao , Ameri su ih dosta forsirali za vreme rata.

Sneni

Stvarno odlično izgleda, svaka čast!  :cheers Kakav je taj Revellov Tomcat što se tiče uklapanja? Nešto razmišljam da li da ga kupujem.
To Know, To Will, To Dare and To Keep Silent
http://www.facebook.com/MaketarskiKlubKastelBanjaluka

Tomcat

Quote from: Sneni on 14-01-2011, 21:32:22
Stvarno odlično izgleda, svaka čast!  :cheers Kakav je taj Revellov Tomcat što se tiče uklapanja? Nešto razmišljam da li da ga kupujem.

Kao sto rekoh Sandmanu, nije lose, ali nije ni savrseno, ima par ''kriticnih'' mesta, ali nista sto smirgla i git ne mogu resiti
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...