Messerschmitt Me-109 E-3 1/72 ICM

Previous topic - Next topic

mikoyan

Pozdrav svima!
Evo radilo se za praznika, a i posle njih:-) U pitanju je svima poznat ICM-ov Emil u JKRV izdanju i mojoj izvedbi. Ono sto me je najvise iznerviralo je to, sto sam dobio primerak makete gde je plastika toliko bila izdeformisana na sve strane, da sam morao da je grejem, potapam u vrelu vodu itd......muka ziva. Otvorio sam mu razlicite panele i za to koristio Airwaves-ov set eceraja. Kokpit je rezin za Tamiya maketu, a za bojenje sam koristio Gunze i MM akrile. Vetrobran i poklopac kabine su vakumform, posto su oni iz kutije bili neupotrbljivi zbog veoma izdeformisane plastike same makete. Ono sto mogu jos da napomenem je to, posle ove makete ICM dekale(stensili koje sam koristio iz kutije) i Humbrol lak u zivotu vise necu koristiti..... Krs zivi, meni vec poznato, ali ja tvrdoglav pa to ti je:-) Generalno i nisam nesto preterano zadovoljan, bice bolje....:-)



lord sir giga

odlicno odradjen nas meser, ima tekst u arsenalu o njima broj 49 (januarski).
Vidim da ga nisi mnogo prljao, svidja mi se ovakav.

Suhoj

Odlicno je ispao, pogotovo ovi otvoreni delovi.

dusko

Odlicno odradjeno ne moras vise ocajavati.

Kerber

Dobar je, nema potrebe da se nesto sekiras.
Vodio si racuna o detaljima (beli prsten na repnom tockicu, sajle, antene), i to podize maketu.
Mozda je malo preveliki dijametar federa na poklopcu kabine - predimenzionisan, i mozda je ovaj izolator na antenskom kablu takodje preveliki za razmeru, ali, opet kzem, detalji vade stvar, uz ostale rezinske dodatke (poklopac za gorivo, radio, naoruzanje...).
Posebno je dobro legao ovaj polusjajni finis, jer su inace bili odlicno odrzavani, pa ima puno slicica gde se to i vidi...
Sve u svemu, odlicno !

pekar

Da ti iskreno kažem ili da te pitam :

Blisav li si ili je grudobolja kod tebe ?
IL-76

voja

Свака част, увек волим да видим нашег Емила.
Лепо је одрађен, офарбан. Таман како треба.
Кербер је већ рекао у вези димензија опруге и изолатора на антени.

Не би било лоше да када си већ овако лепо одрадио са гомилом детаља не
убациш на неку омању вињету.
Бићу слободан да ти предложим пар детаља а ти види имаш ли воље за тако нечим.
Смести га на неку траву, испод точкова убаци подметаче, негде смести буре за гориво.
Направи у самоградњи падобран и само га остави на крилу или хоризонталцу а било би
одлично када би од неке тање жице урадио курблу за покретање мотора и убацио је у
ону рупицу са десне стране поклопца мотора. На 90% фотографија наших Емила је присутан
тај мали детаљ.

Још једном, одлично урађен Емил.

.

Tomcat

Jako mi se svidja, po meni jedan od najboljih Emila u 1/72. Pozdrav  ;)
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

sezan

Auu lepo je ispao!Pedantno nema sta!Dosta truda i sitnica..odlicno!  :cheers
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

Mikoyan29

Odlican messer, a detalji su vrhunski, za tu razmeru  :mjetal
MK "Oluj"

Hawkeye

Skidam kapu majstore,posebno kada se radi o ovoj razmeri,odusevili me detalji koje si uradio  :bravo !

'Уживај младићу за младости своје!'

Sandman

Znachi josh jedan deformisani ICM Emil.... :P :(

Za moj primerak prvo sam mislio da je kriv u nosnom delu ispred kokpita, da bi se ispostavilo da je zapravo kriv od kokpita ka repu u desnu stranu.... to sam otkrio tek nakon sastavljanja polutki trupa, pa sam posle vishe razmishljanja reshio da batalim bilo kakvo ispravljanje i zavrshim ga takvog kakav je.... Zapochet stoji vec par godina, ali u toku je nastavak radova na njemu...

Ovaj tvoj primerak si odlichno uspeo da izvuchesh, pogotovo mi se svidjaju dorade i otvoreni paneli koje si uradio.. detalj belog obruba gume na repnom tochku je sjajan detalj koji daje shmek maketi, a polusjajni finish lepo docharava stanje ovog aviona dok je bio u sluzbi VVKJ...

Jedino mi se chini da su ti noge stajnog trapa suvishe razmaknute ka spolja, trebalo bi da imaju malo manji ugao....

A shto se tiche dekala, koje si konkretne probleme imao sa stensilima datim u kutiji?

Kako god, lepo odradjena maketa - ICM jeste doradjena Tamiya, ali moram se sloziti sa tobom po pitanju frustracije izazvane deformitetima na maketi (ne mora da znachi da su svi primerci ove makete deformisani, ali izgleda da se tebi i meni zalomila takva serija - chak je i E-4 na isti nachin deformisan u mom sluchaju!), i reci da je Tamiya ipak Tamiya u sluchaju ove makete! (ICM plastika na ovom Emilu je jedna od najloshijih sa kojima sam imao prilike da radim - sva nekako mekana i losha za obradu)

Ima sve što imaju veliki, pa i više!
Skidam kapu.

Josip

Biba Struja

Svaka cast, izgleda odlicno!   :super

mikoyan

Hvala na komentarima!
@Kerber - slazem se sa svime sto si napomenuo. Na te stvarcice sam i mislio kada sam rekao da nisam baz sadovoljan. Sto se tice izolatora tu sam zeznuo stvar, naneo sam malo vse lepka, a kako sam antenu jedva zalepio, nisam smeo da se igram vise sa tim. Opruga ko opruga, ovo je najsitnije sto sam mogao da izvucem od licnaste zice koju sam uvio pomocu najsitnije igle koju sam posedovao. Ali, sve u svemu, rekao si sve i potpuno si u pravu.
@voja - hvala Vojo. Dobar ti je predlog, mogao bi stvarno da se pozabavim sa jos nekoliko detalja. Ispalo bi zaista zanimljivo. verovatno cu da uradim tako nesto. Nego, ako imas neke slike, ajde posalji na moj PM ili mi daj neki link, gde mogu da ih nadjem. Nesto sam nasao preko neta, al' ne znam da li je to sve od slika.
@Sandman -  hvala Srdjane. Sta reci, plastika je bila izdeformisana na sve strane, bukvalno. Katastrofa! Sto se tice stensila, problem je bio u tome, da se silvering video svuda i ako se maketa sva sijala od gloss laka, a osim toga cepali su se na sve strane. Jedva sam nekako useo da ublazim silvering, sa svim i svacim sto posedujem od hemije.A sto se tice Tamiye, nabavio sam je u medjuverenu i moram da priznam da je plastika nebo i zemlja u odnosu na ICM.