Iljušin's snowspeeder za 4 eure

Previous topic - Next topic

Evo poštovane kolege, konačno sam završio i ovo čudo:























Fale još 2 stvarčice: antena i stalak sa imitacijom snega.
Kritike i ostalo su poželjne.

Josip


Pedja

Lepo uradjeno,treba razvući antenu,možda bih ga ja malo  i po trupu iza kabine oljuštio,no indivudalna stvar. Odličan je.

Sandman

Lepo izgleda, mada mi se malo vishe svidja iz one faze kad je bio vishe oljushten.. ali poshto si naveo tamo da je po referencama bio ovakav onda mora ovako ;)

Dobro si odradio i tragove "klizanja" na gaznim povrshinama skija...

Lep rad, nema shta, a i zanimljiv (neuobichajen).

Warhawk

Odličan, 5+!
Baš kao sa fotke, do poslednje fleke  :super
'Once you get locked into a serious Model Master enamel collection, the tendency is to push it as far as you can.'

milogor_strashni

odlicno... realisticno i... super tema.. svaka cast.. ako bude neka diorama, bilo bi lepo da podelis sa nama

Pozdrav,
Milan

Kerber

#5
Odlican !
Nema sta...Dopalo mi se ovo prebojavanje belom i njeno habanje, kao i prljanje ispod trupa.
Dobro mu leze ove skije, mada deluje bas onako - zdepasto, al' takav je...veliki avion.


#6
Hvala.
Biče još slika kada napravim stalak ili kada padne sneg pa ču ga slikati u Tivoliju, u "prirodnom" ambientu i CB tehnici ;)

Spisak dorada:
-izdubljen auspuh motora na obe strane
-izdubljeni nosni usisnici vazduha
-topovi od čelične injekcijske igle
-rukohvat na boku iz žice
-sve što štrči (balansi, pitot) napravljeno je u samogradnji iz vučene plastike, voska i kontaktnog lepka
-kokpit dorađen u samogradnji
-umetnut oklop radiatora
-stakla polirana do normalne vidljivosti (bila su izgrebana i mutna)
-skije su montirane po pameti i prema nacrtima
-dodobra izgitovan spoj krila i trupa

Bojanje od. staranje po gornjim površinama je pravljeno uz pomoč zelenog pastela i nekoliko kapi zelene boje.
Pošto je trup bio od drveta (od cockpita dalje), namerno ga nisam gulio.

Josip



dusko

Odlicno Josipe ovo je pravo osvezenje na forumu.

mikoyan

I ako sam slab poznavalac propeleraca, ovaj rad mi se zaista svidja.Svaka cast!

djnik

Odlican Sturmovik, kao pravi! Impozantna lista dorada a bukvalno slag na tortu je zimski finish koji je fantasticno odradjen  ;D

airbamby

http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

Boki

Jako lep šturmovik. Naročito mi se sviđaju efekti starenja i oštećenja bele boje, kao i skije. Odličan rad. :cheers

Baldrick: Don't worry, my Lord, I followed DaVinci's instructions to the letter.
Blackadder: Even if you can't actually read.
Baldrick: That's right, but I have done a lot of Airfix models in my time.

oddball

bravo! ja nisam merodavan buduci da mi je Sturmovik najomiljeniji jurisnik iz tog perioda tako da ga uvek iz subjektivnih razloga favorizujem. a kako se retko vidjaju po forumima (mada ne mogu isto da kazem i za Kutak posto ih ovde ima) obradujem se svaki put kada vidim da ga je neko sastavio.
ja se pridruzujem pozitivnim kritikama kolega, i dodajem da je detalj koji je meni jako dobro uradjen gazna povrsina skija, odlicno je ispao habani i izguljeni metal.
jos jednom - bravo!
"It's time to kick ass and chew bubble gum! And i'm all out of gum!"
- Duke Nukem

Ich been klugscheisser!

Hvala.

Inače taj detalj je urađen sa drybrush tehnikom (ModelMaster metalizer preko sivog prajmera)

Josip

oddball

hvala, moracu da je isprobam. samo se nadam da ce ispasti ovako dobro.
"It's time to kick ass and chew bubble gum! And i'm all out of gum!"
- Duke Nukem

Ich been klugscheisser!