Spitfire Mk Vb Trop - Tamiya 1/48

Previous topic - Next topic

djnik

Gotova je i prva maketa aviona u 2011. godini! :) Spitfajer Mk Vb sa kratkim krilom od Tamije u razmeri 1/48. Mislim da je ovo najbolja maketa aviona koju sam do sada sastavio. Svi spojevi su besprekorni, skoro uopste nije potrebno smirglanje. Plastika je veoma kvaliteta i ima dosta detalja, narocito u kabini. Odlucio sam se za kratko krilo jer mi se na standardnom krilu nije svidjao spoj.

Maketa je farbana MM Enamelima, koristio sam Future pre i posle dekala. Na kraju sam maketu preprskao MM Mat lakom. Prljanje je radjeno pastelima a chipping srebrnom olovkom. Zaboravih da kazem da sam radio i preshading a istakao sam i panele sa Dark Umber bojom.

Maketa je 99% gotova. 1% se odnosi na razne sitne detalje i finese ali za to ima vremena.


milten

Razocaravas me.  ::) Kad sam video naslov ocekivao sam Spita sa nasim oznakama. Bar si drzao taj pravac do sada.
A to se tice farbanja i smirglanja - to je boli glava, nema zamerke.
MK "Narednik Mihajlo Petrovic" Nish
http://nmpnis.wordpress.com/

djnik

Heh znam znam. Trebao je da bude nas ali nisam imao dekale. Doci ce sledeci Spit na red! :) Radim F-84G i to nas tako da se nadam da cu se iskupiti ;)

milten

Dekali se lako nadju. Suba reizdao nase Spitove u 1/48.
Cekamo Tundera ...
MK "Narednik Mihajlo Petrovic" Nish
http://nmpnis.wordpress.com/

djnik

Zaboravih da ti kazem da su u radu i Ik-2 i Ik-3 a i Bu-133 tako da ce biti "nasih" na pretek. ;)

Dobar je, mada nisam ljubitelj kastracije krila kod Spitfajera.
Zamerka ide na krilne rondele kod kojih se vidi beo rub.
Isto tako uvek mora da bude fotografija donje strane makete.
Inače mislim, da su u stvarnosti boje drugačije (ali to zavisi od podešavanja beline na kameri).

Još jednom: dobar rad!

Josip

Sandman

Djole, odstupio si u josh jednom detalju od svog "trademarka" - nijedan panel nisi sekao ili ostavi otvoren! :D
(vrata na levom boku ne rachunam jer je to sigurno dato kao opcija u sastavljanju).

Dobar je, prljanje je sasvim fino - nije preterano, a linije panela su lepo istaknute i preshadingom.
Chipping na spoju krila i trupa je isto dobro ispao, a posebno mi se svidja detalj svetla iza antene - jel taj detalj dat kao proziran deo u kutiji, ili si pravio u samogradnji?

A shto se boja tiche, deluje mi kao da si slikao pod neonskim svetlom? Samo namesti white balance na aparatu i bice ok.

U svakom sluchaju, odlichan rad - vracash se hobiju u velikom stilu ;)

Kerber

Djole, Djole...djavolchicu.... >:D

Odlican Spit !
Maketa je uspela....veoma !
Meni su ove varijacije sa skracivanim/produzenim krilima uvek nekako ispred standardnih...Jedva cekam da vidim one njihove sptove Vb koji su prepravljani za visinske borbe, sa tog dela ratista...Standardni su OK, ali, ovi su mi nekako "extra". Jos kamuflaza...send/dk.brown/azure blue...iha!
Koja je jedinica u pitanju i znas li ko ga je "terao"...nesto o istoriji samog aviona...?

dusko

Mogu reci da je maketa prelepa i odlicno ofarbana.

Jadgkommando

UF     :caooo X tra maketa  ;) Jos sada kada urade scale down Mk9...

djnik

#10
Meni se bas ovaj Spit sa kratkim krilom vise svidja ali svako ima svoj smek. Sto se tice slike donje strane makete ne znam zasto "mora" ali ce biti jer sam stvarno zaboravio. Slikao sam maketu napolju u basti na -2ºC i mozete da zamislite da nisam bas zeleo da provedem previse vremena na hladnoci. Inace slike sam malo obradio u photoshopu. Postavicu slike donje strane makete kao i neobradjene slike veceras ako hocete da vidite razliku.

Svetlo iza antene je dato u kutiji, znaci nista nisam doradjivao. Ova maketa je "out of the box". :) Pazi, nisam ototvarao panele jer mi je cilj bio da zavrsim par maketa pre nego sto sezona pocne. Da sam pravio dorade mislim da ne bih stigao. Ipak onaj He-162 ima otvoren motor pa sam se eto zadovoljio otvaranjem panela na neko vreme :) Mislim da ce sledeca maketa sa otvorenim motorom, rezinskom kabinom i spustenim flapsovima biti A-36 (P-51) u 1/48 ;)

Bane, veceras cu da saznam koja je jedinica u pitanju pa ti pisem!

Zoki969

Bravo Djole, odlican Spitfire ... I zasto bi morao da bude sa nasim oznakama pored svih onih (stranih) zanimljivih koji postoje ???
Nemam bas ni jednu zamerku, apsolutno sve mi se svidja, samo mali savet u vezi svetalca iza antene ... Mnogo ubedljivije izgleda kada mu donju sttranu obojas u srebrnu ili slicnu boju ... Dolazi vise do izrazaja, a deluje malo realisticnije ...
Dakle, bravo i svka cast !!!

djnik

Hvala Zoki! Poslusacu tvoj predlog na sledecoj maketi. Stavicu jos jednu kap gloss laka, mislim da ce onda odsjaj biti bolji.

Pa "mora" se eto, da možemo da uživamo u celoj maketi ;)

Josip

sezan

Odlican spit!Posebno mi se svidja presading koji izbija bas kako treba !Bas dobro!I celokupno ostarivanje je za 10-ku..vedering..chiping..sve..!Odlican 5+ !  :cheers
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA