Bf-109 G6 1/48 Academy

Previous topic - Next topic

Kerber

Najbolju RLM 75 , najpriblizniju varijantu te boje, po mome , pravi Gunze...i ona stvarno ima ljubicanstvenu nijansicu....A kad ostari i ostane na dnu bocice, ako je razredis alkoholom, kao moja malenkost sto je jednom uradila, dobijes svetlo ljubicastu..Sad bas restauriram jednog jadnog Mesera, tako okrecenog...U stvarnosti, ta boja je izgleda brzo bledela, cak i na kontinentalnom sucu, pa je tako postajala nesto sivija, priblizno ovome sto si ti naneo na svoju maketu.
Ne pipaj vise ! Sad polako na motling , a taman ces njime da ublazis ovaj ostar prelaz boja na bokovima...Obavezno prvo izlakiraj maketu prontom, ako je ovo enamelka, ili enamel lakom, ako je ovo akrilna boja, pa ako se negde malo podlije, lako ces da to ispravis.
I da, elise nemaju nikakve dodatne boje na sebi osim osnovne RLM70, kao i spiner. Eventualno je spiner dofarbavan, prefarbavan, saran, al' elise - jok !

Sandman

Pazi, na par slika se vidi drugachija nijansa te 75ice, ali generalno mislim da si ok potrefi oobe boje - po meni ovo lichi!

A i RLM76 na bokovima je rekao bih odgovarajuca nijansa, tako da s te strane si zavrshio - samo josh motling i sve ostalo shto ide...

Medjutim, napravio si greshku kao i ja kad sam radio G-6 - razdvajanje gornjeg dela kamuflaze od bochnog kod tebe ima oshtru ivicu a ne treba tako - motling delimichno ublazi taj prelaz ali ipak mora da postoji meka linija razdvajanja.

Sledeci link vodi na post odakle su krenuli saveti za popravku ovog detalja pa ti mozda posluzi kao ideja...

http://www.maketarskikutak.com/index.php/topic,3356.msg39524.html#msg39524

Pozdrav,
S.

P.S.   dobro yi je ispala splinter kamuflaza - deo levog krila se utapa sa miljeom na stolu ;)

Suhoj

Hvala na savetima, danas cu da isprobam to na nekoj od test maketa pa cu da vezbam dok ne potrefim taj motling i onda uradim na meseru.
Kacim slike danas ili sutra u zavinosti kad budem radio.

Suhoj

Probo pa se us*o  :headbang
Nije dobro ispalo, sto je najgore na avionu sam probao pa cu opet imati posla da sredjujem al vec sam navikao  ;D
E sad, imam 2 pitanja. Da li je bilo G-2/4 bez motlinga i ako moze neka slika i drugo da li je bilo F2 u pustinjskoj varijanti?

Dada

#49

http://www.markstyling.com/bf109fs1.htm
imas i nesto G4-ki na u pustinjskoj shemi,
a evo ti za G masine iz JG54... Rusija...
http://www.markstyling.com/bf109gs5.htm

Kerber

#50
Pa poslao sam ti vec profile, imas i za F-2 i F-4 i za G-2 i G-4...Pustinjske sheme kol'ko ti dusa voli....
Ali, ako slucajno tamo nema F profila poslacu odmah jos jednu zbirku.

http://www.sendspace.com/file/d5brct

Pozz !

Suhoj

Evo dekale sam stavio i krenuo sam weathering u "slojevima" da radim odnosno malo po malo da ne preteram slucajno.
Akademijevi dekali su shit mazao sam ih softenerom po ne znam kolko puta da bi se sredili.


Sandman

jel ovaj avion imao oshtru ivicu razdvajanja kamuflaze na bokovima?

ako je imao meku ivicu ne znam kako cesh ispod krsta na trupu da je umekshash?

trebao si dekale posle svog farbanja no ajd...

Suhoj

Prethodnim postom mojim kad sam pitao da li je bilo G2/4 bez motlinga i kad sam rekao da sam zabrljao kad sam radio moze logicno da se zakljuci da necu raditi motling.
Od 34.000 mesera kolko je napravljeno bilo je kolko oces bez motlinga. I za 85% aviona nema ionako ni slika.
Mene autenticnost nikad nije pogadjala, ja radim makete za sebe a ne zbog drugih.
Ja ocu u maketarskom smislu da isteram maketu do mog licnog maksimuma a tacnoscu da se bavim kad budem mogao da radim kvalitetne makete.

Sandman

OK, izvinjavam se onda ... samo sam zeleo da dam konstruktivne predloge poshto vidim da imash kvalitet rada, a potrebno je samo malo da to sve bude savrsheno... nisam imao nameru da te teram da radish po nekima "pravilima"... tvoja maketa, tvoj izbor.... ;)

Goran A.

Steta je sto si tako odlucio jer vec imas potreban kvalitet i pedantnost ali tvoja volja, siguran sam da bi dobro odradio. Mozda je trebalo da budes precizniji oko odluke, nisam pretpostavio da bas tako hoces. Verovatno bi pronasli neki jednostavniji model sa osnovnim oznakama pa da i bez motlinga bude autentican.

Slobo

Meni baš moćno deluje ovako, nekako zbog te splinter kamuflaže mi se više sviđa da sve bude u pravim linijama, pa i taj prelaz između gornjeg i donjeg dela kamuflaže, da se tako izrazim...
Samo teraj dalje, pozdrav!

Goran A.

#57
Sa postojecim dekalima mogao si lako da uradis sledece.

http://img.wp.scn.ru/camms/ar/33/pics/2_125.jpg

Suhoj

F2 ce da bude bas autentican jer cu raditi pustinjski pa cu da uradim tacno by the book.
A i maketa je po nivou detalja mnogo kvalitetnija od Akademijeve zato se nisam bas preterano trudio za ovu jer je bila kao vezba da vidim kako je raditi prop jer ranije nisam nikada.

@sandman
Izvini za malo ostar odgovor, ceo dan sam nesto iznerviran pa bezveze napisao cim sam dosao kuci.
Mada sustina je to da vise volim da se meni licno maketa svidja nego da bude bas 100% tacna  :)


Suhoj

Gotov je napokon.
Zavrsio sam mozda pre nekih 10 dana al me mrzelo da slikam.
Kabina je imala nesrecu tokom slikanja pa otpala al cu je zakaciti opet.
Druga nesreca je bila to sto mi se polomio zadnji deo kanopija jos tokom farbanja al srecom zvezda daje 2 u svojoj kutiji pa sam sredio.
Nisam bas preterano prljao al malo jesam, ipak su ti avioni bili dosta koristeni.
I jos jedna molba, ocenjujte MAKETU a ne moje (ne)znanje i (ne)sprovodjenje istorijskih detalja.
Pozz :)