Yak 3 u 1/48 - Eduard + LH dekali (sept 1949 shumadijski manevri)

Previous topic - Next topic

milogor_strashni

E pa, Profo, ja za to nemam dekale :)))

nalepicu chackalice ili nesto josh vece, da zna nash covek gde parkira.. na ne zauzme 2 mesta :)


Hvala ljudi.. Najverovatnije sutra uvece radim moleraj. Pa kabinu.

btw, antena.. koja ide od repa do ovog dela iza sedista u kokpitu.. za one koji su radili.. da li ste busili zadnji staklic ili ste "pravili opticku varku" pa spajali antenu npr super lepkom iznutra i spolja posebno ili sl... mozda lupam ali izvinite, prvi put se srecem s ovakvim problemom .

Hvala unapred.

Pozdrav,
Milan

Sandman

Quote from: milogor_strashni on 23-02-2011, 17:17:34
btw, antena.. koja ide od repa do ovog dela iza sedista u kokpitu.. za one koji su radili.. da li ste busili zadnji staklic ili ste "pravili opticku varku" pa spajali antenu npr super lepkom iznutra i spolja posebno ili sl... mozda lupam ali izvinite, prvi put se srecem s ovakvim problemom .

Ovo je interesantno i jako korisno pitanje, na koje odgovor i mene interesuje, a taj detalj vidja se i na mnogim drugim avionima!

Kerber

Busili smo staklic pa lepili prvo zicu na mesto, pa provuces to kroz rupicu na kabini, pa zalepis istu na mesto...pa zicicu na rep.... ;)
Ako je imao bas taj avion antenu.
Mnogi ruski avioni jesu imali mogucnost za to, al' nisu svi nosili radio (cesto samo receiver)...Proveri mu referencu prvo.
A sto rece Profa -  izbusi 2 male rupe na gornjaci krila, malo pored mesta gde se lepe noge stajnog trapa, i posle bojenja ubaci 2 crvene "zicice" i skrati na 1 mm iznad povrsine krila...Indikatori stajnog trapa.

Pozz !

anki

Ja sam na mom u 1/72 busio rupicu. Moze kroz staklic samo polako i oprezno. Nije ovo jedinstvena prilika. Secam se da sam i na  Do17K u 1/72 busio otvore za mitraljeze.

milogor_strashni

e pa super, ljudi, hvala vam puno na brzim odgovorima.. Mikroburgija pa polako.. inicijalna je ideja da bude sa otvorenom kabinom, ali ako nesto zeznem, imam jos jedan pokusaj sa zatvorenom...sve zavisi kako ce busenje da se zavrsi!

Hvala.

Pozdrav,
Milan

milogor_strashni

ljudi, treba mi pomoc... u uputstvu za nase Yak-ove (LH dekali) stoji da je svetlija nijansa sa gornje strane  HU Light Gray 64  ili Hu Light Gray 147...
a s obzirom da ne mogu sa slike/uputstva da prepoznam.. zanima me koja od ove dve nijanse ide zapravo? Imam obe nijanse kod sebe, samo me zanima koja tacno...

Hvala unapred.

Pozdrav,
Milan

milogor_strashni

Evo mali update...
malo se bojilo.. kao sto se i vidi... na donjoj strani krila plava je proshla masku jer je ispod bio panel.. ali nema frke, to cu da sredim lako


farbanje gornje strane je proshlo sasvim lagano, sto me brine, jer se do sada to nije desavalo  :naughty
nadam se da su fotke zadovoljavajuce jer.. se boja jos nije skroz osusila.. i svetlo je bilo cista improvizacija




staklici su ispali super.. jedno 5 min, zajedno sa maskiranjem.. skroz sam zadovoljan



Sad ide pronto, dekali, stajni trap.. canopy.. antenice i sl..
glavno zezanje ce najverovatnije biti busenje zadnjeg stakla zbog antene, pa cu to prvo da uradim pre nego sto zalepim stakla... ako nesto podje po zlu, imam rezervno staklo, ali ono na zalost ne pruza mogucnost "otvorenog" kokpita...

Toliko za sad (sutra se rano ide na posao  :headbang)

Pozdrav,
Milan

Sandman

Da li se meni chini ili si vec radio wash na donjim povrshinama?
Rekao bih da se na slikama vidi neka braonkasta nijansa u linijama panela?

To shto je malo plava podlila u linije panela na krilima je najmanji problem - wash ce to da sredi ;)

A koje si boje koristio za gornje povrshine - deluju mi kao neka zelena i kremkasta?
Nisam poznavalac boja za ovaj avion, ali mislim da bi neke sive trebale da budu gore?

milogor_strashni

jeste, dole je bilo malo wash-a.. hteo sam samo malo da probam, jer je donja povrsina obojena sa gloss bojom..

sto se tice boja, obe su sive.. samo je svetlo ocigledno ucinilo svoje.. Svetlija nijansa je Hu-64 (light grey) a tamnija siva je hu-145 (medium grey)

Pozdrav,
Milan


milogor_strashni

jos malo slika pred zavrsetak...
ostaje mi samo stajni trap.. sve je ofarbano, samo da sredim... i neki "pipci", kao sto se vidi na slici...
dekali su ovog puta bili razocaravajuci, cepkali su se na krajevima... nesto sam popravio a neke sitne detalje (koji samo meni smetaju) moram da popravim cim budem stigao...





Pozdrav,
Milan


milogor_strashni

Prvi velikan gotov. (1 down 3 2 go!  ;D)
Ovo je solidna i zahvalna maketa, uzivao sam dok sam je radio. Prvi put sam, po savetu kolega sa MK bushio zadnje staklo kokpita zbog antene. to sam radio nekom mikro burgijom, mislim da je 0.3mm ili slicno, i to je ispalo prilicno uspesno, mada sam se bojao havarije. Ostalo sve standarno.

Sad se okrecem sledecim ticama u istoj kampanji, kao sto sam i (sam sebi) obecao, ostaje jos samo da chekiram kog cu spita da radim. A imam u radu i par nekih cudnih civilnjaka pa cemo videti sta ce tu biti. mada, ide prolece pa je pravi izazov biti unutra  :).





Toliko za sad. Komentari najiskrenije dobrodosli.

Pozdrav,
Milan






Vrlo dobar rad a maketa toliko jednostavna da bi ti, ako ne bi video pravi avion u živo, pravio primedbe da tu treba još nešto extra da se dodaje.
Prosta ko pasulj ali i ukusna.

Josip

Sandman

Odlichno izgleda sa tehnichke strane - pedantan rad, jako dopadljiv, jedino shto je white balance izgleda chudno podeshen pa slike nekako vuku na zuckaste tonove  :-\