Eurofigter EF-2000 Typhoon 1/48 Italeri

Previous topic - Next topic

slavco 83

Konacno zavrsio Eurofajtera...nisam zadovoljan od to kako je ispala..ali u odnosu na prethodne 2 makete je ogroman korak napred...necu da navodim de sam pogresio..ionako sve se vidi ;D


sezan

Meni se svidja!Malo spoj stakla vetrobranskog ali nije frka!Sve ukupno deluje lepo!Farbanje dobro!Vidi mu se presading malo kako izbija ako se nevaram.Dobar EF.Pozz!
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

Suhoj


Sandman

Farbanje je ok ispalo, shto kaze Sezan, vidi se efekat preshadinga shto daje shmek maketi.

Ono shto najvishe bode ochi je vetrobransko staklo + poklopac kabine - kao da nisu skroz lepo zalepljeni pa se vidi zazor izmedju njih i trupa. Takodje, malo samo zafarbaj deo iza poklopca kabine sa leve strane, chini mi se da se providi gola plastika u onom zazoru.

Jedan od poklopaca tochkova je malo otishao ukrivo, ali nije strashno...

Sve u svemu, uz par ovih sitnica, jako lep rad... sledeci ce biti josh bolji, samo praksa utiche na sticanje rutine u radu ;)

Nemsy_29


dragan_mig31

lepo izgleda.jedva cekam da vidim sledecu maketu :)

Milan18111

Veoma lep rad.Farbanje odlicno.
Steta sto ovo prednje staklo kvari sveukupni utisak ali to je mana te makete.
Staklo je  trebalo  zalepiti na maketu i gitom popuniti zazor i ne bi bilo problema....

Koje boje si koristio za farbanje kamuflaze?




slavco 83

Hvala vam  ljudi,Eto nisam znao da je staklo problem na ovu maketu..mada 10 puta prethodno postavio da vidim dali pasuje.Ja bi zalepio staklo i sve to popravio da se nevidi,ali postoji dobar deo trupa aviona koji treba da bude u boji kako i sve ostalo..znaci jedna jedinstvena kamuflaza.Zato ostavio stakla pofarbao maketu i tek na sam kraj zalepio stakla..jedno 5-6 puta su otpadali zbog to sto ne odgovaraju.,zadnji oklopac kada se spaja sa vetrobransko staklo je tanji i javljaju se rupe.To sto se vidi gola plastika pozadi poklopac je greska u maskiranje sa trakom.i tako ispalo kako sto se vidi sa slike :i tacno je za jedan poklopac da je malo ukrivo ..ali to i ni je problem...to moze da se sredi.........Preeshading se poznaje ali trebal oba se poznaje i na donji deo..ali desilo se da 2 puta prefarbam taj deo..1 put pojavio se overspray-srebrene boje od izduvnika.pa to sredio..drugi put kada samo lakirao maketu sa gloss lakom uz zurbe ostavio na casopise za da pocistim erbrasa....i kada je podigao otcupala se boja oko predni stajni trap i naokolo....pa opet vadio gloss lak na taj dio sa tople vode i opet farbao....drugo 5 puta odlepile se neki mali anteni ispod nosa aviona 4 na broja..ako dobro pogledate sada ima samo 3....prvo sam pogubio 1 i napravio novi od plastike,,ondak izgubio-odlepila se jos jedna i te sam napravio...onda odlepila se jos jedna i to je to :D.dekali -nemacki krst zamalo da mi se zalepi na prstu,i pokraj to sto su dekali bili tretirani so mr mark setter i sotner. i 5 sloja gloss lak i jedna sloj matt lak..ali to je to ..kune me neko od komsije ;D i za kraj koristio samo boje prema slike sa neta  mesao revelove matt 374,matt 57 i 3 kapi matt 51...pozz

lord sir giga

Sta da ti kazem sem MALERA, ali polako na greskama se ucis pa ces sledeci put biti pazljiviji gde stavljas maketu.
Ja moje stavljam na poklopce kutija, tako da mi tockovi vise, i nema problema.
Inace lepo odradjeno, i nema cirokane na staklu, lepo si je sredio.

dusko

Meni je odlican ,malo to staklo ne lezi sve u svemu jako lepa maketa.