Academy P51-c Mustang 1:72

Previous topic - Next topic

milogor_strashni

Pre nego sto se bacim na stvar, zelim da se zahvalim Subi na prethodnom postu. Da nije njega, ja bi bio autentican po gluposti. Hteo sam malo da zaprljam maketu, ali nakon njegovog posta sam morao da prodjem opet po svojoj kolekciji pdf-ova i nasao jednu jedinu fotku i to bash mog kineza



tako da, suba je bio u pravu. Hvala jos 1 x  :cheers
sad, moje pitanje je za dalje, da li neko eventualno ima sliku/slike s druge strane ovog aviona, posto mi se cini da su kinezi izgleda gulili oznake( ili sta god da su radili) pa me zanima kako je to zapravo s druge strane. Ili cu morati da se bavim pretpostavkama, a to ne bih, jer sam vec jednu stranu moje makete, ovu vidljivu, bukvalno unistio kao braca kinezi.

Pozdrav,
Milan

voja

Па шта и да си га само мало запрљао, да га уопште ниси ни мрвицу огулио. Ваљда је тај авион некада био и нов а сигурно тако огуљен није постао на првом лету. Било како да си га урадио не би погрешио.
Нисам се ни ја родио сед већ сам почео са годинама да белим.

.

Goran A.

@ Voja
Probaj sa nekim antivedering setom.

milogor_strashni

Zavrsena konjina   :deadhorse
Sto se tice kampanje, 2 zavrsene, jos 2 ostaju   :mjetal

Nisam se bash odusevio kad sam video referentnu sliku gde je ovaj model skoro skroz unisten.. al ajde.. @Voja - i ja bi voleo da znam recept za Undo za moju prosedu kosu, al .. jbga.. po tome me sad prepoznaju .. :)

U skladu sa skorasnjim predlogom na forumu, pokusacu kratko da napisem sta sam koristio, cime farbao, ostarivao i sl...

lepak - revel contacta pro ... onaj s iglicom
git humbrol .. obradjivan sa uljanim acetonom dok je jos svez(ponavljam ovo, ali ovo je tako dobra fora da je to strava) a i maketa je super tako da smirglanja prakticno nije bilo. Preshade sa mat crno-sivom (neki moj miks)
Donji deo  fraban hu127+ malo bele, odokativno...
gore revel 66 posveljen
pre i posle wash-a... pronto
dekali (academy!!!) tretirani sa humbrol decalfix i muceni sa revel decal soft-om...
wash miks crnog i braon suvog pastela (krede) sa sredstvom za pranje sudova i malo vode (klizi za sve pare). Izduvi, dim mitaljeza, crna kreda.
Posle mat lak i malko svetlo sive boje i isti. I na kraju braon kredom pojacavanje nekih panela..
Imitacija izguljene farbe - Hu aluminijum... na iglu pa umetnicarenje :)

I konacno, evo slika... utisci/kritike dobrodosli









Pozdrav,
Milan

Goran A.

Izgleda efektno i odlicno ali mi deluje sivo, da li je to zbog fotografije ili neceg drugog? Vidi se trud, a kao zakljucak, bravo!

Profa

Lepo odrađena kljusina :super, mada je za moj pojam malo previše izbledeo :think
Zato je ogreban i uprljan baš fino, suptilno i umereno ;D
Tehnička primedba: da li se to vidi spoj donjake i gornjake krila ???
Bogu fala što sam Lala! :)

milogor_strashni

drustvo, hvala na opaskama.. mozda je malo vishe "bled", mada meni uzivo izgleda potaman jer je inace originalni iznadjan skroz.

@Profa - bio si u pravu. pregledao sam maketu odavno, i izvrsio korekcije, bilo je propusta na zadnjem delu krila na par mesta, minimalno, ali makro mod sve vidi  ::). Ispravljeno.

Hvala jos jednom

Pozdrav,
Milan