Hawk MK 100 Italeri 1/72

Previous topic - Next topic

sezan

Lepa maketica za rad!Ni sam ne znam zasto sam krenuo da je pravim ,jer je previse moderan za moj ukus,ali na kraju sam ipak zadovoljan! Hvala kolegi Goranu Dj. na ustupljenim dekalima Indijskog RV ( Arfix)! Farbano rev. 374 sm, blagi wash grafitom i malo prljancije Tamija D setom!Ovi indijski su u stvarno perfektnom stanju ,ali nisam mogao bas nista da mu ne radim. Na spoju vetrobranskog stakla i trupa je ostalo malo washa koji sam skinuo u medjuvremenu.al ne da mi se ponovo da slikam!



Lakirano revel matt +  20% rev gloss! Na  referentnim fotografijama nisam video cev topa ali kuciste DA i nema lansera na ometacima(krajevima krila) ali moja pretpostavka je da su u mogucnosti da ih nose a i tako mi je lepsi!Dosta trucanja evo fotki!Pozdrav svima!

"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

airbamby

Lepo i pedantno, nema sta.
Izgleda da ce zasijati punim sjajem tek kad Milance dodje i uradi foto sesn  ;D
http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

sezan

Hvala, da uvek sam bio bogalj za fotografisanje a i zurim!Al vidi se sta treba da se vidi i to je bitno!
:cheers
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

Nemsy_29

Super je ispao Hawk, jednom cu napraviti i G-4 i Hawk da mi stoje jedan pored drugog  :)

Hawkeye

Sve pohvale,stvarno super izgleda,posebno mi je drago sto je sa oznakama Indijskog RV,oni imaju zaista interesantne avione u svom naoruzanju :) !

'Уживај младићу за младости своје!'

dragan_mig31

Stvarno je lep.Ove oznake mu daju zivot :) svaka cast.

Sandman

Drugachije deluje zbog oznaka, malo da se razbije monotonija ;)

Nego, kakvo je uklapanje makete? Deluje mi da ostaje vidljiv veliki zazor na desnoj strani vertikalca?

Takvo uklapanje Italeri primenjuje na mnogim maketama i ponekad bash ume da zasmeta ako je vidljiv spoj jer se razlikuje od one druge - fabrichki ugravirane strane...

Vidim da mu nisi farbao ni one dinamitske shtapine na poklopcu kabine - mislim da je ovde taj detalj u pozitivu pa je jako komplikovan za farbanje... ja se josh uvek razmishljam kako bih taj detalj odradio, jer bash je vidljiv i prepoznatljiv na Hawku i Harrieru i daje im neki dodatan shmek  :-\

U svakom sluchaju, pedantan rad, svidja mi se shto nije previshe prljan, a i wash je bash suptilan...

sezan

#7
Solidna je za uklapanje!Ima tu gresaka i nedostataka ali prosto me "nije vuko" odnosno privlacio!Kad sam ga sklopio izgubio sam volju da ga radim jer nema kako ja to kazem "dubinu" avion sam po sebi! A nevolim da ostavljam nezavrsene makete! Da, taj zazor bi trebao da se smanji,odnosno pregituje i posle ureze linija normalna,mozda malo sira samo, nego obicna ,kako treba da bude,ali ne ovoliko!U kokpitu generalno sam uradio samo osnovno sve!  :cry Nema nista gore kad radis nesto sto te ne nadahnjuje ili radis jednu maketu a gledas u druge i mastas kad ces njih da radis i kako!  :think Doveo sam je na "pristojan" nivo i to je bio cilj na kraju!A sad da se bacimo na malo ove "sa dubinom"!   :love
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

Profa

Sasvim pristojan rad, Vlado :super
E, sad, šmek ili ne, to samo ti znaš - prema tome, tehnički gledano je OK, a duša se napatila ::)
Bogu fala što sam Lala! :)

Milan18111

Jeste da si se namucio ali je na kraju ispao odlicno.
Indijske oznake su pun pogodak..... :super

mikoyan

Lepo udradjeno. Pedantno i cisto. Svidja mi se. Pozz

Aleksandar

Odlicno uradjen, dopada mi se sto je indijski.
MARCHING UP AND DOWN THE SQUARE NOT GOOD ENOUGH FOR YOU, EH???!!!

vlajko&marko

Lepo odradjen posao  :super
Dobro su mu je cucnule Indiske oznake
:cheers

Goran A.

Zanimljiv je i u principu uspeo. Ne mora bas svaka maketa da bude "pun pogodak" a nagrada je sto si je zavrsio i imas je na polici. Neke makete su tu da nas podsete da su to ipak samo makete i pocesto nista vise od toga.