1:72 A-4E skyhawk

Previous topic - Next topic

dragan_mig31

Zdravo.nakon male pauze ponovo sam imao malo slobodnog vremena da privrsim u ovu maketu.U pitanje je 1:72 Tamiya A4-E.Maketa je u pozitiv pa tako sam morao da prerezem panele.Topovi su od medicinske igle.Kokpit je doradjen.Farbanje je revell + tamiya uljane boje.




PELE

Супер је, свака част!  :cheers

Sandman

Oznake si mu stavio od Italerija?

Fale samo natpisi NAVY na vertikalcu i USS Intrepid na grbi iza kokpita - barem je tako kod Italerija  :-\

Ianche, si ga ok odradio... prerezivanje panela.. vec klasika za tebe ;)

Hawkeye

Lepo uradjena maketa :) !

'Уживај младићу за младости своје!'

slavco 83

Dobar ti je ''Mali'' .....nego ..imas li ti jos mesta u vitrini za maketa ? :naughty

sezan

Svaka cast za trud!Stvarno te ne mrzi da rezes..u zadnjih godinu dana si bar 5 kompletno prerezao!Fino si ga uradio!Cisto i pedantno!Pozz!
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

dragan_mig31

Quote from: Sandman on 06-02-2011, 18:59:03
Oznake si mu stavio od Italerija?

Fale samo natpisi NAVY na vertikalcu i USS Intrepid na grbi iza kokpita - barem je tako kod Italerija  :-\

Ianche, si ga ok odradio... prerezivanje panela.. vec klasika za tebe ;)

fale te dve ozanki ali to je manje vise nebitno jer sam naisao na slike gde ove dve ozanke nemaju neke masine.imao sam ogromne probleme sa dekalima.pola dekale su iz viskovi jer je ovo drugi put kako zavrsavam maketu za mesec dana.

flanker

Ova maketa je nesrećni prepak nesrećnog Italerija. Tamiya koja važi za ne znam kakvu firmu ima gomilu loših i zastarelih maketa, jedna od njih je i ovaj Skyhawk.
Mislim da su ti paneli malo prenaglašeni; ARP-air refueling probe je nešto između prelomljene i ravne varijante; trebalo je da u belo ofarbaš aerodinamičke površine na krilima, to je standard za tu maskirnu šemu;  siva mi se čini kao Light ghost gray, a ne Light GULL gray kako bi trebalo da budu ofarbani svi mornarički avioni iz tog perioda-Hu 129 (do duše posle Vijetnama su ih dodatno sređivali i dofarbavali pa je moguće da je Light ghost gray pravi izbor); pobeže malo crna na vrhu nosa i mislim da bi poklopci stajnog trapa trebalo da budu uokvireni crvenom-sve ovo se može lako doterati, sigurno si se smorio sa urezivanjem panela  :cry
Ovako si kao i uvek pedantno uradio maketu, dodaj još koju bombu da upotpuni detalje.
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

dragan_mig31

hvala :) povrsine na horizontalce su u beloj boji alki ne vidi se bas na ove fotografije.sve ostalo stoji :) imao sam nekoliko problema jer sam je jednom pre toga vec zavrsio ali sam nesrecom prolio lak na maketu i morao sam sve da skidam i da je ponovo radim.to me jako smorilo tako da sam i ovako zadovoljan kako je ispala :)