Su 24 Zvezda(Dragon) 1:72

Previous topic - Next topic

dusko

Eto konacno sam skupio snage da uslikam svoju polsednju maketu i da podelim slike sa kolegama koji nisu bili na takmicenju u muzeju 12.12.2010. o maketi je bilo reci tokom pocetka radova ubacen je rezinski kokpit,radari i r azne sitnice su  samogradnja,sta reci o maketi zaista jako siromasna detaljima tako da je bilo ukucavanja zakovica urazivanja panel linija i ostalog...samo uklapanje polutko trupa je uzasno i mislim da sm potrosio bar kilogram gita >:D boje su smuckane od raznih ostataka Humbrola i Revella , dekali su iz kutije i nazalost pokvarili su  mestimicno izgled makete posto su vise nego ocajno uradjenine znam sta bih jos dodao ako Vas nesto zanima pitaljte slobodno  i da zahvalim svim kolegama na savetima , pomoci  i strpljenju u realizaciji ove makete koju sam sklapao dobrih 5meseci..evo slika pa udrite :deadhorse


PELE

 :o :god  :bravo

На такмичењу сам ти све рекао и још једном ћу рећи да је ово феноменално! Избледеле ознаке, нитне, прљање, фарбање... предобар је!

Просто не могу да верујем да је то она сиромашна Звезда...

dragan_mig31

Druze sta reci sem ODLICAN!   :o ovo je jedna od najboljih maketa na forumu.Imam je kod kuce i sad razmisljam dali da je zapocem. svaka cast jos jednom.

Nemsy_29

Videh uzivo, odlicna maketa, odlicni detalji! Svaka cast  :cheers

deda


Miroslav

#5
Vidi se da si ulozio poprilicno truda i zaista je rezultat vise nego odlican. Cime si radio prljanje sa donje strane i kojim alatom si urezivao rivete? Kakav si problem imao sa dekalima? Jos jednom, svaka cast!  :bravo :super

dusko

#6
Drago mi je da sam uspeo da uradim nesto sa ovom maketom jer sebe jos uvek smatram za velikog amatera, Miroslave sa dekalima nisam imao problema sto se tice njihovog naleganja legli su vise nego dobro ali su oznake jako aljkavo odstampane i debele su tako da treba i dosta sjajnog laka preko njih da ihizjednaci sa ostatkom makete,rivete sa uradio pomocu Trumpeterovog rivetera(hvala Milane) ali zaista alatka je jako losa za rad i nista posebno prljanje sam radio pomocu Tamiya weathiring seta i ciste prirodne rjde :naughty.

Tomcat

Fenomenalno, ja sam razmisljao da uradim jedan ali iracki. Svaka cast jos jednom  :god
Once upon a time, when men were men, and you could tell a Tomcat guy by the size of his forearms; before LANTIRN, big motors and bombs...

Hawkeye

Stvarno super izgleda,svka cast majstore :) !

'Уживај младићу за младости своје!'

Shteff

Svaka cast! Stvarno je mnooogo dobar!
Da je pozadina neka dobra fotka prirode posumnjao bih da je pravi....
Ne znam kako dekali izgledaju uzivo, ali ovako preko fotki po meni deluju fantasticno...

mikoyan

Svaka cast Dusko.Video sam je uzivo i stvarno maketa odradjena izvanredno. Pozdrav!

Suhoj

Da, impresivno izgleda, svaka cast!!

sezan

Imao si dobru ideju i dobro si neke stvari odradio!Video sam je uzivo!Svaka cast za trud!JEDINO sto mi je upalo u oci je boja koja je promasena i tu nema "boze pomozi" ,ali da ne buidem maliciozan..rad je sasvim na mestu!Pozdrav!
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

Sandman

Tragovi prljavshtine sa donje strane i detalj oko levog usisnika (izbledela boja i nekako izandjao izgled) mi se posebno svidjaju, ali mi nekako petokrake deluju chudno izbledjeno  :-\

Ako zanemarimo ovo sa petokrakama, sveukupno maketa predstavlja jednu dobro korishcenu mashinu - po meni veoma dobro.

Odlično!
Samo me malko smeta što si mu pokvario liniju sa otvaranjem nosa.

Josip