MIG-21M 1/48 Academy

Previous topic - Next topic

eldarfederer

Migonja nakon 5 meseci nepunog rada nekako zavrsen,ne bas 100% al se moze vec svrstati u kolekciji.mozda prvi indijski mig na forumu i meni prva maketa u 1/48.eto kritike mogu poceti.hvala
:deadhorse



Mit@_koRupCij@

Lepo, lepo!!!  :super
Radim i ja jednog samo PF varijantu.

Milan18111

Dobar,dobar.
Ima par greskica ali nije strasno.Mozda si ga trebao malo uprljati.

Inace radi se o BiS varijanti a ne o M.... 26 sqadron Indijskog RV....



Vladimir

Fino izgleda,a kao i predhodni komentar samo maloooo prljanja.
Ф89 НС

Patriota

Zdravo kolega,  :caooo

mig-21 i diorama su ti u potpunosti uspeli.  :super Nema šta da se kritikuje. A i što bi uvek morao da prljaš avione? Pa i Indijci imaju vodu, pa verovatno znaju kako se koristi na avionima.

Milane, hajde molim te reci mi koje su to sitne greške kod ovog miga 21? Baš bi voleo da znam šta je tu pogrešno ili nedostaje! Imam istu maketu u hangaru, pa bi voleo da budem unapred upoznat sa nedostacima.  :caooo

Nemsy_29

U startu, to je maketa mig-21 BIS a ne MF (pricano milijardu puta na forumu) tako da je ovde samo naslov pogresan.

Inace migonja je super ispao  ;) Jednog dana cu raditi njihov Bizon jer mi se svidja mig-21 bez onog nisanskog stakla napred

Milan18111

Ja sam mislio konkretno na greske u radu a ne na samu maketu.
Maketa nije losa ali ima nedostataka ,kao i svaka.
Od znacajnijih mana...kabina je promasena totalno,bocna ispupcenja iznad krila su na pogresnom mestu.....

eldarfederer

hvala na pohvala i kritikama,samo recite sta fali i sta je greska,ja sam ipak pocetnik  :pilot i radio sam prema upustvima i prema slikama koje sam nasao zato se izvinjavam ako sam bas otisao u pogresnu stranu hahah D:)

lord sir giga

Samo ti sljakaj i nebrini se polako doce sve na svoje mesto, pa ce i tad da bude gresaka.
Bitno je nesto raditi, ubiti malo dosadu, razviti i opustiti mozak
Inace mi se dopada kamuflaza, i to bas se nevidja cesto, stvarno jes malo cudno kod mene imam podosta dekala raznih zemalja, al me je nekako uvek privlacila ona sa kutije da je radim, neznam zasto, mozda zbog lepe slike.

dusko

Odlicno bices dobar maketar vidi se to odmah.

modellius

maketa kao takva ima dosta grešaka, dve najveće su: kabinu nemoj ni skidati sa rama nego pravo u kantu za smeće i bočno ispupčenje na trupu treba pomeriti oko 5 mm unazad jer da je ovako u stvarnosti točkovi ne bi imali gde da uđu nakon uvlačenja stajnih trapova.......
izrada makete, farbanje, je po meni sasvim ok, jedina zamerka je nezagitovanje spojeva polutki trupa, to baš kvari utisak, i malo je prenaglašen weathering na naoružanju za moj ukus ali to ne bih naveo kao neku veću grešku....moram još da čestitam autoru na odabiru zemlje korisnika, pravo osveženje, bravo!
Michael Wittmann   s.SS-Pz.Abt. 101       138 kills
Maketarski Savez Srbije http://www.mss.in.rs/