Hobby Boss 1/72 North American F-86E(M) Sabre, JRV

Previous topic - Next topic

Profa

Kao što onomadne rekoh, metalizer se lako skida i pored rukavica, te sam odradio celu maketu pre no što sam krenuo u konačno peglanje fleka na napadnim i izlaznim ivicama krila:


i...
gotovo!!!  :D :deadhorse



Par mojih komentara: kabinu sam isek'o da stoji otvorena, a onda ukapirao koliko bi morao da seckam i zezam se sa delom iza sedišta :headbang to se definitivno nije isplatilo, te sad samo nije zalepljena tako da se vidi po meni odlična unutrašnjost...
Maketa definitivno nije takmičarska, ali je bila odličan poligon za NMF experimentisanje - sledeći put probam i prskanje sealerom...
Nemam pojma kako, ali prilikom lepljenja sam zeznuo traku na desnom krilu (vidi se na fotki odgore) - k'o da se isteglila, ili sam to ja uradio ???
LH dekali, da ponovim,  čista desetka - ako neko nađe ovaj raritet, nek' obavezno uzme, nej' se pokaje...
Iako je HB potrudio oko jednostavnog uklapanja, desna noga stajnog trapa stoji malo ukrivo i nema teorije da se popravi :-\ Opet, zbog njihovog stupid-proof uklapanja delova neke stvari ne izgledaju kao na pravom avionu... jbg, easy kit :-\ Nema veze, znam na čemu će moja Goga kroz par godina da se uči, ako je bude zanimalo ;)
Eto... toliko s' moje strane, sad izvol'te vi, i ne štedite, prihvatam sve kritike :zvizduc
Bogu fala što sam Lala! :)

PELE

Odlican je, bas mi se svidja!  :cheers

Jedno pitanje, u koju boju si farbao kutije stajnog trapa?


Pozz


djos & filip

Takmicarska ili ne (stvar licnog misljenja), meni izgleda odlicno.

NMF u punom sjaju, pa ako je ovo bila vezba sta li ce tek slediti iz tvoje radionice..????  jedva cekam da vidim!

Poz

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

sezan

Mislim ,dane bude sad super ,bravo ,odlicno al ja stvarno ne znam sta drugo da napisem kad je tako!
Odlicno je ispao stvarno!  :love
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

Šteta da je baš HB easy kit plastika jer takav finiš zaslužuje Fujimi ;)

Josip