Academy P-38J Lightning European Theater

Previous topic - Next topic

pavlepav

Pozdrav svma josh jednom!
Evo za pochetak ove godine malo promena tematike, za odmor i razonodu - sa helisha na avione ;) obichno radim avione novijih generacija, ovo mi je tek drugi iz WWII, pa sam malo isprobavao razne tehnike , kao i detaljisanje kokpita  ;D
sklapanje bez problema, farbanje cetkicama, sem bele koja je sprej, prontisanje konachno "prontom za podove" vash uljanim bojama i olovkom ... da ne duzim evo slika...






kao mali bonus Revell Fairey Gannet AS Mk. 1/4



:pilot


Sandman

Jako lepi radovi!

Jesi li Lajtningu stavljao teg u nos?

Na Gannetu mi se bash svidja kako je legao wash, a rekao bih da si i dobre boje koristio - ruzno-lepo avionche :)

pavlepav

poduchen greshkom od ganeta kome nisam stavljao nishta u nos, pa sad moram da ga "podbochim", tutno sam tegice lightningu u nos i u delove iza rotora, i bogme taman je bilo !  :o

mutayu

Lepi radovi! Imas specifican ukus za izbor maketa i sema bojenja!

Generalno mi se obe makete dopadaju ali ima tu još mnogo, da se nauči. Mislim pogotovo na disciplinu predpisanog bojanja (P-38 je bio Olive drab spolja a u cockpitu je bio obojan u US Interior green), veču pedantnost pri bojanju četkom i upotrebu tečnije boje.
Svaka naredna če biti bolja.

Nego kakvi su Academy dekali kod ove makete?

Josip

Profa

Quote from: pavlepav on 13-02-2011, 14:42:31
tutno sam tegice lightningu u nos i u delove iza rotora
Šta ti je helikopteraš, po tebi i P-38 ima rotore :hahaha
Šalu na stranu, lepo odrađeni primerci (sem pomenute malko promašene nijanse), umereno prljanje, mada bi moglo sve đuture malo pedantnije :think
Sve u svemu, lepi primerci van tvog uobičajenog opusa :super
Bogu fala što sam Lala! :)

pavlepav

Quote from: JŽ on 13-02-2011, 16:45:59
Generalno mi se obe makete dopadaju ali ima tu još mnogo, da se nauči. Mislim pogotovo na disciplinu predpisanog bojanja (P-38 je bio Olive drab spolja a u cockpitu je bio obojan u US Interior green), veču pedantnost pri bojanju četkom i upotrebu tečnije boje.
Svaka naredna če biti bolja.
Nego kakvi su Academy dekali kod ove makete?
Josip
fala :) iskreno nisam se ni trudio da pogodim boju, poshto generalno ne radim ovu tematiku, wwII mi je sad-pa ko zna kad, te sam koristio boje helisha ;)
sa washom se i dalje muchim, te uvek izgleda malo aljkavo nazalost....
dekali su sasvim okej, tanki, lepo prijanjaju :)

Quote from: Profa on 13-02-2011, 17:01:52
Šta ti je helikopteraš, po tebi i P-38 ima rotore :hahaha
;D hehe , ma pusti, kolko sam ih uradio, po meni i ovi i mlazni avioni imaju rotore hehe ;)