Italeri Su-34 1/72

Previous topic - Next topic

Miroslav

Ne pamtim da sam ikad ovoliko uzivao u izradi neke makete, verovatno iz razloga sto je Su-34 jedan od mojih omiljenih aviona i sto sam tu maketu dugo cekao, a i zato sto se delovi odlicno uklapaju. Ima oko 130 delova, plastika kvalitetna, paneli su lepo urezani, prozirni delovi su extra kvaliteta, dekali odlicno ulegali, gitovanje minimalno na pojediinim mestima. Na skali od 1-5, ocenjujem maketu cetvorkom iz razloga sto tu i tamo ima ponekih propusta, ali nista strasno. Ovu maketu sam radio prethodnih 6 nedelja.
  Od pribora sam koristio Humbrol Enamel boje, koje sam mesao za kamuflazu i gde je vec bilo potrebe, Humbrol Gloss Cote, Humbrol Matt Varnish, Revell Plasto, Revell Decal Soft, Tamiya traka, Promodellers Weathering Wash, pigmente, itd. Sve sam farbao raznim cetkicama.
  Da ne duzim sa teorijom dalje, koga zanimaju detalji neka slobodno pita, rado cu odgovoriti.
  Hvala unapred na kritikama i pozitivnim i negativnim, kao i Lavirintu na nabavci makete.


Odličan rad. Šteta što nije neka jednoseda varianta, jer su mnogo dopadljiviji.

Josip

dusko

#2
Miroslave ovo je cista perfekcija narocito zato sto je radjeno cetkom sve pohvale od mene  lepo si uklopio boje, ziveli i  da bude jos ovakvih radova.
P.S kako si napravio ovu najtamniju boju psto sam daltonista a boja mi deluje jako uverljivo kao na onim slikama koje smo razmenili?

Sneni

Svaka čast, odličan rad, kamuflaža je odlično odrađena kao i weathering i sve ostalo :cheers
To Know, To Will, To Dare and To Keep Silent
http://www.facebook.com/MaketarskiKlubKastelBanjaluka

Sandman

Sasvim dopadljiv rad - pedantno ofarbano, tragovi prljavshtine odozdo su bash dobri, a i sama kamuflaza je jako zanimljiva!

Goran A.


Miroslav

Dusko, evo kako stoje stvari sto se tice izbora boja za kamuflazu:
Najsvetlija nijansa - HU89 (Middle Blue) 60% + HU34 (White) 40%
Srednja nijansa - HU89 (Middle Blue)
Najtamnija nijansa - HU109 (WWI Blue) 60% + HU102 (Army Green) 40%

Suhoj

Uh ovo je fenomenalno!
Boje su odlicno pogodjene~.

sezan

Odlicno uradjen i DA boje si potrefio samo tako!  :cheers
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

Nemsy_29

Super je ispao, prljanje bas kako treba  :)

Patriota

Miroslave, care !  :god

Kako li ga samo uradi? Još uvek ne mogu da verujem da si ga ofarbao četkicom. :headbang
Ova kamuflažna šema je fenomenalna. Baš onakva kakvu i mi treba da imamo na našim migovima. Imao sam tu istu maketu pre nekih 16 godina. Početna faza maketarenja, i naravno ja je zaj***. Da sam samo znao da je sačuvam.  :cry

mikoyan

Izuzetan rad, pogotovo sto je radjeno cetkicom. Svaka cast. Bas mi se svidja.

boban_nis89

svaka cast

postovanje druze  perfekcija

koj je period vremena izrade u pitanju odnsono za koje vreme je sve zavrseno

zero


Mikoyan29

Nemam reci......!!!  :super
kradem kamuflazu :naughty
MK "Oluj"