Trumpeter 1/144 North American F-86F-40 Sabre

Previous topic - Next topic

Profa

Upravo, ako ga lakiram sjaja neće biti. Kod japanaca je čak bolje bojiti ordinarnom srebrnom, a ne metalizerima.
Što se tiče sealera za metalizere, zaboravi upotrebu četkicom - razjeda boju :deadhorse - imam ga, probao sam jednom i sada stoji sa strane...
Spoj polutki se "vidi" zato što je refleksija boje drugačija na drugačijim podlogama - ovo je deo koji sam gitovao super-lepkom => treba upotrebiti prajmer.
Sreća, pa sam našao rešenje: iz čepa se, kad se skoro osuši boja, pokupi pasta pa se utrljava malo po malo - time smanjujem kontraste i uravnavam nijanse ;)

OK, the jury has reached the verdict - ide u mat :zvizduc
Bogu fala što sam Lala! :)

Sandman

Quote from: Profa on 03-03-2011, 10:24:08
OK, the jury has reached the verdict - ide u mat :zvizduc

dodaj kap-dve semigloss-a u matt - poshto je mala razmera a pravi avion ipak ima malo sjajnu povrshinu, chist matt lak ce ga skroz ubiti...

Profa

Quote from: Sandman on 03-03-2011, 11:20:04
dodaj kap-dve semigloss-a u matt
Srki, za lakiranje koristim Gunze u spreju, tako da bi trebalo da otvorim konzervu, štrcnem unutra semigloss, zatvorim konzervu...  ;)
Bogu fala što sam Lala! :)

Sandman

idi onda iz vece daljine, da nanesesh samo "mist" sloj ;)

Profa

Posle matiranja mi se nije nimalo svideo – od natprosečnog izgleda postao je još samo jedan malac... Nažalost, nisam pravovremeno video Srkijev savet da prskam iz daljine... :headbang
Zanimljivo - NMF površina je izgledala sasvim ravnomerno nanešena, ali je mat-lak otkrio i istakao nepravilnosti:


Poslednji pogled u kabinu pre zatvaranja:


Stao je na svoje noge, nastavio sam da bojim i montiram detalje:


Za bojenje panela mitraljeza sam okolinu maskirao Tamiya trakom – i pored sloja laka je povukla dekal sa desne strane trupa. Potopio sam to parče trake u vodu preko noći, i sutradan uspeo da odvojim dekal – skidao sam ga kao što smo nekad odlepljivali markice sa razglednica ;) Samo donji i desni deo šestice sam popravio crnom, i jedva da se vidi...
Bogu fala što sam Lala! :)

Profa

I, konačno, gotov je sinoć, exactly 2 minutes to midnight ;D




Neke napomene:
Usisnik i izduv su posebno izliveni, i uklapanje oba sa trupom je grozno – naročito usisnik je zahtevao šmirglanje...
Od rastegnutog rama sam napravio pitoovu cev i aktuator vazdušne kočnice; cev je nestala u procesu obrade krila, a aktuator je uradio piiing iz pincete kad sam dovršavao bojenje. Napravio sam novi, i taj je uradio isto što i prvi, i ovo što vidite je treći pokušaj...
Detalje ćete već uočiti sami, pretpostavljam ;)

I na mom standardnom referentnom objektu ;)


Na raspolaganju sam za komentare, ne štedite... :zvizduc
Bogu fala što sam Lala! :)

Sandman

Shta se bunish, nije bash toliko loshe ispao kako ti napisa? ;)

Mozda je zapravo trebalo u startu ici sa Aluminijum bojom pa neki semigloss finish?

Jeste da je matt lak bash skroz skinuo sjaj sa prethodnih slika, ali ne deluje bash igrachkasto - mozda mu dodushe fali blagi neki tanushan wash (neka srednje siva recimo)?

U svakom sluchaju, ovo je vec druga zavrshena maketa u kampanji, a tek je mesec dana proshlo od pochetka, tako da, lepo, lepo ;) Nadam se da ce motivisati i nas ostale da prionemo ozbiljnije na posao (ja josh nisam ni pocheo dodushe :D)

Predlazem organizatoru kampanje da se napravi novi "sticky" topik u okviru ove kampanje u koji ce se kachiti po par slika zavrshenih radova onim redosledom kako su zavrshavani....

Nemsy_29

Wow, ovo je odlicno! Ko zna kakav ce onda 1/72 biti  :)

Profa

Quote from: Sandman on 06-03-2011, 12:00:49
Shta se bunish, nije bash toliko loshe ispao kako ti napisa? ;)
Ma i nije tako loše, nego sam ja u tom momentu bio razočaran
Quote from: Sandman on 06-03-2011, 12:00:49
Mozda je zapravo trebalo u startu ici sa Aluminijum bojom pa neki semigloss finish?
Posle sam upoređivao, za ove japance bi najbolja bila neka klasična metalik enamelka - Hu 191, Molak srebrna
Quote from: Sandman on 06-03-2011, 12:00:49
Jeste da je matt lak bash skroz skinuo sjaj sa prethodnih slika, ali ne deluje bash igrachkasto - mozda mu dodushe fali blagi neki tanushan wash (neka srednje siva recimo)?
No wash, sem možda baš ta srednje/svetla siva - paneli su duboki i stvarno bi, što Josip napisa, bio overkill
Videću još, sad se posvećujem nekim 2 godine starim dvokrilnim zaostacima i HB Sejbru...
Bogu fala što sam Lala! :)

Goran A.

Dobro je, takav je bio. E sad sto ti se ne svidja, reference su reference.