TBF/TBM 1 Avanger 1/48 Italeri

Previous topic - Next topic

vlajko&marko

Posle par problema uspeo sam da ovo afionce privedem kaju
kao sto vec znate farbanje je radjeno cetkicama  ;D
na ovoj maketi sam prvi put radio posvetljavanje panela,mozda sam malo preterao ali sad staje tuje
posto ste tok radova videli u Projektima u radu da predjem odmah na slike  :)

















pozdrav svima
:cheers

Miroslav

Odlicno izgleda.  :cheers Cime si radio prljanje panela i izduve i posvetljavanje panela kao sto kazes?

Nemsy_29

Svaka cast, odlicno je ordadjen i deluje jako realno  :o

Pedja

Odlično si ga završio,sve je sa merom,ne mislim,bar kako se na slikama vidi,da si preterao da toniranjem panela.
Teško je reći da je ovo lep avion,ipak ima neku svoju privlačnost.

deda

Super odradjeno. Po meni mozda samo malo prejako odradjena panelizacija, ali to je vec stvar ukusa.

Bojan Ue

Odlicno kolega, ovo mi se bas svidja!  :super Bravo za cetkicu, eto kako moze maketa lepo da se ofarba i cetkicom! Sve cestitke jos jednom!  :god

Goran A.

Odlica maketa, vidi se i trud i rad! Isplatilo se.

Profa

Pridružujem se čestitkama - skoro sve super :super
Ono "skoro" je zbog ramova stakla kabine - prođi malo čačkalicom i skini boju sa stakla, ostavi je samo na ramovima ;)
Jedva čekam da ga (negde i jednom) vidim i uživo!
Bogu fala što sam Lala! :)

vlajko&marko

Zaboravio sam da se zahvalim svima koji su mi pomogli konkretno oko tehnike posvetljavanja panela da nije bilo njih ova maketa nebi izgledala ovako
hvala jos jednom :cheers
Quote from: Miroslav on 18-02-2011, 18:21:18Cime si radio prljanje panela i izduve i posvetljavanje panela kao sto kazes?
prljanje panela sam radio sa uljanim slikarskim bojama konkretno pomesao sam crnu,burnt sienna i raw umber
izduve sam odradio sa Tamiya D setom za wathering
sto se tice posvetljavanja panela :prvo sam celu maketu prefarbao sa osnovnim bojama , a zatim sam boje posvetljavao postepeno za 10 , 20 i 30% boju po panelima sam nanosio polu suvom cerkicom tako sto sam boju prvo nanosio okolo ivica panela i posle lagano popunjavao panel Odprilike bi to trebalo da bude to
pozdrav
:mjetal

djos & filip

Odlicno je ispalo na kraju, naravno posto je u pitanju cetkica dodajem + na opstu ocenu. Da ne stoji napomena, lako bi se prevario u oceni da je ovo radjeno prskalicom.
Svidja mi se kako si eksperimentisao sa panelima i mislim da cu isti postupak probati vrlo uskoro. Kao sto je jedan kolega vec rekao, mislim da su linije panela malo vise naglasene nego "sto bi ja to uradio" ali ne utice ni malo na kompletan utisak koji maketa ostavlja - SJAJAN RAD!

Pozdrav

Ovo je samo hobi, ovo je samo hobi, ovo je samo......

Sandman

Posle dosta truda i one muke sa ljushtenjem boje posle shablona na bokovima, ovo je ispalo odlichno.

Mozda wash deluje za nijansu jachi, ali bih odmah rekao da mi samo tako deluje na slikama - vrlo je moguce da je blic samo istakao malo wash a da na prirodnom svetlu sve to deluje mnogo finije.

Sve u svemu, jako lep rad, i svidja mi se shto si eksperimentisao sa shablonima za oznake koje nisi imao kao dekale :) uvek je lepo videti da se neko potrudi oko svog rada i vishe nego shto je dato u sastavnici i samoj kutiji ;)

Ajmo sad sledeci projekat - shta li ce se novo krchkati u tvojoj maketarskoj kuhinji? :)

Kerber

Hehehe, drugar...dobar si. :)
Raduje me da je uspelo ovo.
Meni se dopada, deluje izandjalo, posebno ovo gde te traka za maskiranje  terala da farbas ponovo...voma realan smek...Padalo mi je na pamet da ti kazem da mu isto radis draj bras onom zelenom, primer farbom na tim mestima, al' nisam imao srce za jos primedbi ili saveta. to probaj na sledecem projektu, sad si vec savladao ovu vestinu...Mozda je malo duze trajalo (treba sacekati da se sve lepo osusi , pa preko toga ponovo bojenje), al'...isplatilo se.
Bravo !

mikoyan

Vrhunski. Meni se vrlo dopada. Svaka cast. Pozdrav!

Milan18111

Odlican rad.
Jos jednom si pokazao da se  i cetkicom mogu uraditi vrhunske makete.

PELE