Hobby Boss MiG-15bis 1/72

Previous topic - Next topic

oddball

Izuzetno zahvalna maketa za rad. Zamerke idu na racun veoma siromasnog kokpita (ali Eduard je to resio svojim ecerajem, ja ga na ovoj maketi nemam) i sto kocnice da bi bile u ravni trupa neophodna je velika kolicina strpljenja i maltretiranja. Kako mi je ovaj MiG kao i Sabre posluzio kao opitna platforma odlucio sam da se ne bakcem previse i da ostavim kocnice otvorene. I ovaj je farban MM Chrome silver, posto sam MM Alluminium Metallizer kupio tek kasnije. Na jednoj fotki se vidi tank sa gorivom, tankovi su farbani Metallizer bojama pa mozda uocite razliku. Metallizer boje bolje pokrivaju povrsinu u tanjim slojevima za razliku od Chrome silvera za koji svi znamo kako funkcionise i koliko je to zahtevna boja. Gresaka na maketi ima, narocito kod spoja trupa gde se vidi taj spoj, ali na sledecem "metalnom" MiG-15 bice to uradjeno mnogo bolje.



"It's time to kick ass and chew bubble gum! And i'm all out of gum!"
- Duke Nukem

Ich been klugscheisser!

Sandman

Da, primetna je razlika izmedju metalajzera i Chrome Silver...

Lepo izgleda, hocesh li mu mozda radit naknadno neki blagi wash ili je "ende"?

Primetna je malo linija kalupa na prednjoj nozi stajnog trapa, nije kasno da "obrijesh" tu liniju pa samo zafarbash chetkicom ;)

Daj koju sliku vazdushne kochnice, to je bash najinteresantniji detalj na ovoj maketi, obzirom da spajanje trupa ide bash posred tog dela...

Sve u svemu, lep i pedantan rad! Ajmo dalje :) (kad malisha dozvoli ;))

Nemsy_29

Svidja mi se, planiram ovog hobby bossa jednog dana da odradim. Svaka cast  :)

sezan

Lepo izgleda!Malo bi ja bledju staavio tu interior plavu i isprljao a i generalno bi ga celog malo washovo da dobije na zivosti!Inace je lep ..  :violin
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

Maketa jeste zahvalna za rad ali joj zameram preduboke panele i nedostatak ramova vetrobranskog stakla.
Pošto sam napravio več 2 komada; bis i UTI, čekam neku bolju maketu ove klasike.

Na tvome MiG-u mi najviše bode u oči ova plava koja nema veze sa nikakvim referencijama (a video sam ih gomilu po evropskim muzejima). Probaj tamno sivu ili aluminium umesto te plave.

Josip

djnik

Sad si me bas zaintrigirao, imam da kupim tu maketu! Svaka cast!

oddball

hvala, drago mi je da vam se svidja.
ovo je najverovatnije kraj rada na ovoj maketi, buduci da je bila opitna platforma da vidim mogucnosti i greske mog rada sa metalik bojama. plavu boju sam stavio po sastavnici proizvodjaca. mozda cu vremenom uraditi i ostarivanje letelice, ali videcemo.
"It's time to kick ass and chew bubble gum! And i'm all out of gum!"
- Duke Nukem

Ich been klugscheisser!