FUJIMI HARRIER GR-3 1/72

Previous topic - Next topic

flanker

Ovaj model sam započeo pre nekih 7-8 godina i iz nekog meni već zaboravljenog razloga sam sa izradom istog zastao.
Konačno ga završih pre nekih mesec dana. Model nije loš, koliko mi se čini skoro da je isti kao Italerijev. S obzirom da
u dekalima nisu dali eskadrile iz rata za Malvine odlučio sam da ga ovako dobro nakrcam bombama; 4 od 1000 lb su sa
Revell Tornado gr1, a Bl-755 sa Airfix Jaguara. Podtrupni tank je sa Airfix Harrier gr3, a međunosači za bombe sa ESCI Tornado.
Koliko se sećam uklapanje je išlo prilično dobro do podtrupnih topova za koje sam koristio dosta gita i plastike.
Inače dekali su jako debeli i loši sa dosta silveringa :uaaa, pa preporučujem neke druge, aftermarket ili Airfix čak.
Svi izduvi mogu da se okreću, a kabina je data iz jednog dela mada može da se preseče, ko želi da je otvori.
Sedište je bilo očajno pa sam morao dobro da ga doradim. Ostalo je manje više u redu, lep nivo detalja i fino urezana panelizacija.
Ono što je zanimljivo je da sam ga pre 15ak godina platio manje od 10 DM, a sada je u radnji 1900 din, dakle skoro 4 puta
skuplje?!



U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.


mikoyan

Sasvim lepo je ovo ispalo. Jedino malo ovaj silvering kvari opsti utisak, al' meni licno ne smata. Pozz

flanker

Bruka i sramota da firma koja važi za jednu od vodećih u ovoj oblasti ima loše dekale.
To sam primetio i na par Hasegavinih modela...ali to je već neka druga priča...
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

sezan

Maketa deluje OK! I cini se da si je dobro uradio ali fotografije su UZASNE! Vidi nekako to odradi jer sticemo los "dojam"...  :cheers
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

Goran A.

Lepo izgleda, vidi se da si se trudio. Dopada mi se!

Sandman

chini mi se da je siva samo za nijansu svetlija nego bi trebalo da bude, ali generalno lep rad.

maketa je u pozitivu ili negativu?
poshto su slike poprilichno nefokusirane detalji se ne vide oshtro  :-\

josh jedna molba - podesi sam na Photobucketu da klik na thumbnail otvara samo tu sliku a ne ceo album - osetno ubrzava otvaranje slika... uputstvo za podeshavanje ovoga je dato na sledecem linku:

http://www.maketarskikutak.com/index.php/topic,198.msg56876.html#msg56876

flanker

Što se tiče fotki čini mi se da su mi tenkovi jasniji od aviona, a definitivno mi treba bolji aparat za blisko "dejstvo".
Koristio sam Hu 116 i 140 kao osnovne boje, a koliko sam mogao da vidim na raznim fotkama, nijanse obe boje
variraju od aviona do aviona i od perioda do perioda.
Model je ceo u kontri i paneli su fino urezani, reklo bi se savršeni.
Ne mogu da nađem opcije na photobucketu za otvaranje cele fotke na prvi klik, a ova opcija sa drugim klikom, pa
download, pa open stvarno umara-naročito kod sporijeg interneta.
U početku će biti teško, ali će zato kasnije biti još teže.

Sandman

Quote from: flanker on 27-02-2011, 12:51:38
Ne mogu da nađem opcije na photobucketu za otvaranje cele fotke na prvi klik, a ova opcija sa drugim klikom, pa
download, pa open stvarno umara-naročito kod sporijeg interneta.

Kad se ulogujesh na svoj Photobucket, imash gore u meniju sa desne strane svoj username. Kad kliknesh na njega otvara se meni gde ti kao prva stavka stoji "Account settings". Kad na nju kliknesh videcesh podatke o svom nalogu tamo. To je prvi "tab" po nazivom "Personal information". Pored njega desno nalazi se tab "Album settings", i u okviru njega dole cesh videti da pishe "Link options" i opcija da chekirash/dechekirash stavku "Link back to my albums".

Dechekiraj ovu stavku i u dnu strane klikni na dugme "Save", i to je to.