Revell 1/144 F/A-18C Hornet (VFA-115) + CF-188 (410 Sqd)

Previous topic - Next topic

Sandman

"Strshljenchad" su konachno gotova!  :D

Poshto sam sve radove opisao u topiku u "Projektima u radu", ne bih mnogo sada davio sa tekstom.

Ono shto je uradjeno u zadnjih par dana je bilo lepljenje poklopaca stajnog trapa i zafarbavanje sitnih detalja kao shto su crvene ivice na poklopcima stajnog trapa.

Izduvnici su malo sredjeni sa Tamiya "shminkom" (D set) a uz pomoc istog tog seta su uradjeni i tragovi prljanja na krilima i iza prostora stajnog trapa odozdo (Oil stains)....

Na americhkom Hornetu su zalepljeni kontejneri sa elektronskom opremom, a na AN/ASQ-173 sam prednji deo zafarbao u crno i aluminijum pa zatim "zalio" Kristal Klearom kao imitaciju stakla.

A sada... slike... :)

F/A-18C Hornet, US Navy, VFA-115





Detalji...



Poredjenje sa mojim vec uobichajenim referentnim objektom  ;D



CF-188, Canadian Air Force, 410 Sqd, 20th Anniversary






Detalji...



Poziranje sa "referentnim objektom"...  ;D



I zajednichke fotke oba "priveska za kljucheve".... ;)







Toliko od mene u ovom povratku sitnijim razmerama...

Do nekog sledeceg projekta u 1/144...

Pozdrav,
Srdjan

su27rules


Kerber

Hehehe...dobri privesci za memoriju... ;)

Lepo uradjeni, nema sta.
Dobro ti ide ova razmera, a ove maketice su cudo od detalja i tacnosti, pa nema razloga da ne ispadnu OK na kraju.

airbamby

http://www.oluj.org/ - Maketarski klub Oluj

Suhoj

Interesantno i vrlo lepo. Kanadjanin je bas dobar.
Samo steta u ovoj razmeri da ih radis, kad ih tako super uradis, 72-ojka je zakon za jetove  :D

Goran A.

Veri najs! Referentni objekat? Vec smo elaborirali. Busted!



Slobo

Šta reći? Zadao si domaći u 1/144! Odlični su!

Pozdrav!

djnik

Oba su odradjena odlicno! Jos kad se vidi kolicko su pored onog USB stika stvarno skidam kapu!

sezan

Dobro ,svi znamo da imas FLASH od 2 GB..nemora se falis!  :P Zezam se !
Uff sto su ispali..! " Opravio si ih..svaka ti cast.." Nista ja ove sezone ne radim u 144  :zvizduc ...
"Smart you must be... Try not. Do or Do not... There is no try"-YODA

jak



Pedja

Neverovatan nivo detalja za ovu razmeru,da si napisao da je 72,mislim da bi i to prošlo bez problema,svaka čast...čuvaj oči dok si mlad.

Sandman

Quote from: Suhoj on 27-02-2011, 21:29:06
Samo steta u ovoj razmeri da ih radis, kad ih tako super uradis, 72-ojka je zakon za jetove  :D

Nisam vidjao shemu za kanadjanina u vecim razmerama, a ove makete sam pazario josh odavno, pa eto dochekashe svoj red :)

Quote from: AG02 on 27-02-2011, 21:44:45
Veri najs! Referentni objekat? Vec smo elaborirali. Busted!

moracu da menjam onaj USB sa nechim manjim... :D

Quote from: sezan on 27-02-2011, 22:42:29
Nista ja ove sezone ne radim u 144  :zvizduc ...

Pa kako onda da napravimo kampanju za ovu razmeru?  :P :D

Quote from: Pedja on 27-02-2011, 23:48:56
Neverovatan nivo detalja za ovu razmeru,da si napisao da je 72,mislim da bi i to prošlo bez problema,svaka čast...čuvaj oči dok si mlad.

Samo praksa Pedja.... U ovoj razmeri je najveci problem odraditi detalje, wash i zavrshni sloj laka a da to ne izgleda igrachkasto. Tek sad, kad gledam ove slike primecujem razlike - kad gledash slike u makro modu vide se igrachkasti detalji zbog ogranichenja razmere, dok sve to kad gledash u poredjenju sa USB fleshicem deluje nekako realnije.. vizuelna varka ;)

Shto se tiche vida, imam debelu minus dioptriju pa savrsheno vidim na blizinu :D verovatno cu u poodmakloj starosti doci i do 1/72... :D

Hvala na komentarima :) idemo dalje sa zapochetim projektima (svi su u vecim razmerama), a kad mi naleti inspiracija, eto mene opet u 1/SCS... ;)

Pozdrav,
Srdjan